Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yasadışı örgüte eş zamanlı baskın

15.12.2011 11:00
Türk İntikam Birliği Teşkilatı Direniş Hareketi'ne yönelik operasyonda 5 örgüt üyesi tutuklandı. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, ülkücü gençlere yaptığı sağduyu çağrısı nedeniyle örgütün suikast listesinde olduğu öne sürüldü

ADANA Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün başlattığı çalışmada, Adana, Ankara, Kocaeli ve Hakkari'de eşzamanlı operasyon düzenlendi. Yasadışı ve silahlı suç örgütü 'Türk İntikam Birliği Teşkilatı Direniş Hareketi' ne yönelik baskınlarda örgüt lideri S.Ç.'nin de aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.
Şüphelilerin ev ve iş yerlerindeki aramalarda, silahlar ve örgütsel yapılanmayı gösteren şema ele geçirildi. Gözaltına alınanlardan 5'i emniyetten serbest kalırken Adana Adliyesi'ne sevk edilen 9 kişiden 5'i tutuklandı, 4 kişi ise tutuksuz yargılanacak.
KÜRT İŞADAMLARI DA LİSTEDE
Dokümanlar arasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere bazı BDP'li yöneticiler ve Kürt kökenli işadamlarının adres bilgileri bulundu. Örgütün bu kişilere suikast planı yaptığı öne sürüldü. Örgütün, Bahçeli'yi, Ülkü Ocakları ve milliyetçi gençleri sokağa çıkmamaları ve provokatif eylemlere katılmamaları şeklinde sağduyu çağrısında bulunduğu için hedeflerine koyduğu öğrenildi.
CENAZEDE PROVOKASYON
Örgüt üyelerinden S.G'nin asker cenazelerini provoke eden gruplar arasında yer aldığı, polisin teknik takibine takıldığı ve BDP Adana İl binasını taşladığı iddia edildi. İnternet üzerinden de örgütlendiği bildirilen örgütün, milli hassasiyeti olan insanları 'Türklere karşı şiddet uygulanıyor', 'Türklük yok ediliyor', 'Türk olmayan bizden değildir', 'Türk ırkı çok üstündür', 'AKP'de Türk olmayan yöneticiler vardır' diye kışkırtıp taraftar topladıkları öne sürüldü.

FACEBOOK'TA 'KAN KOKACAK' TEHDİDİ
'Türk İntikam Birliği Teşkilatı Direniş Hareketi' adlı bir grubun facebook sayfasında, 'Kurt susunca meydan ite köpeğe kaldı. Bekleyin dönüyoruz. Kan kokacak ortalık. Buram buram kan...' diye yazıldığı görüldü.

(AKŞAM)

Bu haber toplam 3562 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri