Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkeş’in mezarına köyünden toprak götürecekler

03.04.2011 12:28
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş, ölümünün 14. yılında Ankara'da anıt mezarı başında anılacak.

Anma törenine, Kayseri İl Teşkilatı yaklaşık 600 partili ile katılacak. Partililer, Türkeş'in mezarına her yıl olduğu gibi bu sene de memleketinden toprak götürecek.

MHP Kayseri İl Başkanı Mete Eke, Alparslan Türkeş’in vefatının 14. yılı münasebetiyle 4 Nisan’da Ankara’da düzenlenecek olan anma törenlerine katılım için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “Bilge lider, büyük devlet adamı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i özlemle yâd edeceğiz.” dedi.

Eke, şöyle devam etti: “Merhum liderimiz Alparslan Türkeş, Türk siyasi tarihine imza atmış, büyük bir liderdir. Yalnızca Türkiye’de değil, bütün Türk coğrafyasında saygı duyulan, sözü dinlenen ciddi bir devlet adamıydı. Türklük için verdiği mücadelede karşılaştığı engellere rağmen, dava ve devlet adamlığının bütün hassasiyetini göstererek, çağdaş büyük Türkiye için ömrünü adayan mümtaz bir kişilikti."

Eke, anma programına Alparslan Türkeş'in memleketi olan Kayseri'nin Pınarbaşı Köşkerli köyünden toprak götüreceklerini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 3168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri