Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'de divan oluştu iki isim çizik yedi

27.03.2015 01:16
MHP'nin 11. Olağan Büyük Kurultayı sonrası yeni divan da belli oldu. İki isim çizik yerken Bahçeli ilk kez divanı oylattı.
MHP 11. Olağan Büyük Kurultay'ında oluşan yeni MYK'da Başkanlık Divanı için seçim yapıldı. Bahçeli'nin ilk kez Merkez Yönetim Kurulu'na oylattığı seçimlerde iki isim çizik yedi. Son dönemde özellikle genel merkez çalışanlarının tepki gösterdiği Abbas Bozyel yeni divanda yer almazken Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı'da ilk kez divanda görev aldı.
 
MHP 11. Olağan Büyük Kurultay'ında oluşan yeni Merkez  Yönetim Kurulunda (MYK) Başkanlık Divanı için seçim yapıldı. 
 
Kurultay'ın ardından seçilen 75 kişiden oluşan yeni MYK, Genel Başkan  Devlet Bahçeli başkanlığında toplandı. Bahçeli'nin konuşmasının ardından, genel  başkan yardımcıları ile genel sekreter ve genel sekreter yardımcılarından oluşan  15 kişilik Başkanlık Divanı için seçime geçildi. 
 
Seçim için MYK toplantısının yapıldığı salona 3 sandık kuruldu. MYK  üyelerinin Başkanlık Divanı seçiminde 15 kişinin ismini yazdığı belirtildi. 
 
Devlet Bahçeli'nin genel başkanlık yaptığı dönemde, Başkanlık Divanı  üyeleri ilk kiez MYK üyelerinin tercihi ile belirlendi. 
 
DİVANDAN İKİ İSİM ÇİZİK YEDİ
 
MYK'da yapılan seçim sonucuna göre Başkanlık Divanı'nda sadece iki  isim değişti. Buna göre Genel Sekreter Yardımcıları Abbas Bozyel ile Recep  Dumanlı'nın yerine Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ile Genel Başkan Danışmanı  Mustafa Hidayet Vahapoğlu seçildi. Tüm genel başkan yardımcıları ile Genel  Sekreter İsmet Büyükataman ise Divan'daki yerini korudu. 
 
Yeni oluşturulan Başkanlık Divanı'nda genel başkan yardımcılarının  görev dağılımının gelecek günlerde Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından  yapılacağı öğrenildi. 
 
Öte yandan, kurultayda seçilen Merkez Disiplin Kurulu (MDK) da ilk  toplantısını yaptı. MDK'nin başkanlığına da Halil Öztürk seçildi. 
 
Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri