Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'de liste tepkisi istifa getirdi!

09.04.2015 00:18
MHP Düzce 2. sıra milletvekili adayı Suat Konuk adaylıktan çekildi. MHP Yenipazar İlçe Başkanlığı görevini yürüten Saim Ulutaş başkanlığındaki 27 kişilik yönetim kurulu ise, açıklanan milletvekili aday listesine tepki olarak istifa etti.

MHP Düzce milletvekili aday listesinde ikinci sırada yer alan Uzman Dr. Suat Konuk'un aylıktan çekildiği öğrenildi.

 

"LİSTEYE TEPKİ GÖSTERİP İSTİFA ETTİLER

İki dönemdir MHP Yenipazar İlçe Başkanlığı görevini yürüten Saim Ulutaş, dün (salı) açıklanan MHP Aydın Milletvekili listesi sonrası yönetim kurulu üyelerini toplayarak gece yarısına kadar durum değerlendirmesi yaptığını ve toplantı sonucunda istifa kararı çıktığını açıkladı.

 

İlçede 250 üyesi bulunan MHP'nin yaptıkları çalışmayla, geçen yerel seçimlerde 3 bin civarında oy aldığını, belediye başkanlığını kıl payı kaçırdıklarını ifade eden Ulutaş, "Aday listesine tepki olarak demokratik hakkımızı kullanıp istifa ettik" dedi.

 

"GENEL MERKEZ TABANIN SESİNİ DİNLEMEDİ"

 

Milliyetçi Hareket Partisi genel merkezinin aday listesini hazırlarken tabanın sesini dinlemediğini öne süren Ulutaş, üstü kapalı olarak MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'ı da eleştirdi. Ulutaş, "Yapılan liste genel merkezin takdiridir. Ancak, bu listenin genel merkez tarafından yapıldığına inanmıyorum. Bazıları listeye müdahale etmiş olabilir" dedi. Ulutaş ayrıca 25-30 yıldır siyasetin içinde olanların yerlerini gençlere bırakması gerektiğini de söyledi.

 

"BU SIRALAMANIN BAŞARI GETİRECEĞİ KONUSUNDA EMİN DEĞİLİM"

 

Aydın'ın bir tarım şehri olduğunu hatırlatan Ulutaş, listeye tarımdan anlayan bir adayın girmesi için mücadele ettiklerini, ancak bunun kabul görmediğini belirtip, "Aydın milletvekili sıralamasının başarı getirip, getirmeyeceğini hep birlikte 8 Haziran sabahı göreceğiz. Ancak ben başarı getireceği konusunda emin değilim" diye konuştu.

Bu haber toplam 2096 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri