Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'de muhalif isimler arasında çatlak

22.12.2015 02:06
MHP'de genel başkanlık için yarışan isimler arasında Meral Akşener'in hamleleri gerginliğe neden oldu.

1 Kasım genel seçimlerinde oy oranını düşürerek adeta hezimeti yaşayan MHP'de; Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın genel başkanlık için aday olduğunu açıklamıştı.

MUHALİF İSİMLER ARASINDA GERGİNLİK

Tüzük kurultayı toplanması için gerekli imza toplamak amacıyla ortak hareket eden MHP'nin muhalif isimleri arasında çözülme yaşandı.

MERAL AKŞENER'İN HAMLESİ RAHATSIZLIK OLUŞTURDU

Meral Akşener'in tüzük kurultayı yerine kendi adaylığı için imza toplaması delegeler arasında huzursuzluk yarattığı, 500’e çıkabilecek imza sayısının da düşük kaldığı belirtiliyor.

ORTAK HAREKET ÇAĞRISI

Sinan Oğan, daha önce katıldığı bir televizyon bir programında Meral Akşener'in bu hamlelerinin sorulması üzerine ortak hareket etmenin faydalı olacağını söylemişti.

Habertürk'ün haberine göre; Akşener, kendisine yöneltilen mesajlara “Arkadaşlarla görüştük, bu şekilde devam edeceğiz” yanıtını verdi.

"GENEL BAŞKANI DEĞİŞTİREMEZLER"

Bu tavrın delege içinde kaygı yarattığı ve dağınıklığa yol açtığı, gelebilecek imzaları olumsuz etkilediği ve “Muhalefet imzada bile kendi arasında birleşemezse, genel başkanı değiştiremezler” tezini güçlendirdiği ifade ediliyor.

Bu haber toplam 1264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri