Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'de Seks Kasetine Büyük Tepki

04.05.2011 11:58
MHP'deki seks kaseti skandalı ile ilgili tabandan tepkiler gelmeye devam ediyor. MHP'li Naci Memiş "MHP'yi görevliler değil, milliyetçi hareket partililer idare etmeli" dedi

MHP’li Naci Memiş’ten kaset yorumu: MHP'yi görevliler değil, milliyetçi hareket partililer idare etmeli.

MHP’nin önemli isimlerinden Naci Memiş kaset skandalı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bunun hesabının seçimden sonra sorulması gerektiğine vurgu yapan Memiş, mevcut yönetimi kastederek “MHP'yi görevliler değil, Milliyetçi Hareket Partililer idare etmeli. Tavandan tabana MHP bu şekilde dizayn edilmeli” dedi.

Kanal A İstanbul Temsilcisi Bedrettin Uğur'un hazırlayıp sunduğu Siyaset Masası’na konuk olan Milliyetçi Hareket'in önemli isimlerinden Naci Memiş, kaset skandalının tüm Ülkücü camiayı yüreğinden yaraladığını söyledi. Bu kasetlerle öne sürülenin değişimin dışında bir değişim beklentisi olduğuna vurgu yapan Naci Memiş; “MHP’yi MHP’lilere bırakmamak üzerine bir değişim planlandığı kesin. MHP’yi görevliler değil, Milliyetçi Hareket Partililerin idare etmeli, kesin değişim bu yönde olmalı. Tavandan, tabana bu şekilde MHP bu şekilde dizayn edilmeli” dedi.

Emirle hiçbir yere varılamayacağının altını çizen Memiş şöyle devam etti: “Biz hep emirle bu insanları birbirine sevdirdik, emirle bu insanları birbirlerine telin ettirdik. Bunu teşkilat emri zannettik. Bunun ne kadar çürüdüğünü bu olayla bir kere daha anlamış olduk.

Bahçeli sorunu ABD’de değil partin içinde arasın”

Programın bir diğer konuğu Akşam gazetesi yazarı Nagihan Alçı da, kaset skandalının MHP'deki çürümeye işaret ettiğini belirterek; “Devlet Bahçeli bunun sorumlularını ABD'de arayacağına partinin içinde arasın ve kara kara düşünsün; bu parti nereye gidiyor, tabanımla uyum içinde miyim? Benim gördüğüm; son dönemde MHP tabanından kopuyor.”

Alçı konuşmalarda milletin temel değerlerine, inançlara ve başörtülü kadınlara hakaretten öte bir sapıklık gördüğünü de belirtti.


 

 

Bu haber toplam 2552 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri