Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'de skandal kaset 6 istifa getirdi

21.05.2011 14:24
MHP'de bugün yaşanan kaset depremi 6 ismi daha götürdü.

MHP'de sabah saatlerinde yayınlanan kasedin ardından MHP'de 6 isim daha istifa etti.

Farklıülkücülük sitesinde bugün Mehmet Ekici ile ilgili yayınlanan görüntülerden sonra önce Osman Çakır istifasını verdi. Osman Çakır'ın istifa haberinden sonra bu kez görüntüdeki isim MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici istifa kararını açıkladı.

Mehmet Ekici'nin istifa kararından sonra da MHP'deki bir başka Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı istifasını açıkladı. B ahçeli'nin Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak ve Başkanlık Divanı Üyesi Mehmet Taytak da istifasını duyurdu.

İnternet sitesindeki son isim olan Deniz Bölükbaşı  en son istifasını veren isim oldu.


İşte MHP'deki kaset depremi...

ÖNCE ÇAKIR İSTİFASINI VERDİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çakır, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Samsun milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, ''Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden, Samsun Milletvekili Adaylığından istifa ettim'' ifadelerini kullandı.

DAHA SONRA EKİCİ'DEN İSTİFA AÇIKLAMASI GELDİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, genel başkan yardımcılığı, parti üyeliği ve Yozgat milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Yozgat milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, ''Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden, Yozgat Milletvekili Adaylığından istifa ediyorum. Milletimden özür diliyorum. Savaşım şimdi başladı'' ifadelerini kullandı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Yozgat Milletvekili Mehmet Ekici'nin bir ilköğretim okulu öğretmeni ile ilgili ilişkisini gösteren video görüntüleri Farklıülkücülük adlı sitede yer almıştı.

SON OLARAK DA  PAÇACI İSTİFASINI AÇIKLADI

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, genel sekreterlik, parti üyeliği ve Ankara milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Ankara milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Paçacı, yaptığı yazılı açıklamada, ''Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreterliği, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden, Ankara Milletvekili adaylığından istifa ediyorum'' ifadelerini kullandı.

ÜMİT ŞAFAK VE MEHMET TAYTAK DA İSTİFASINI AÇIKLADI

Paçacı'nın istifasının duyurulmasından sonra sitede skandallar arasında ismi duyurulan Bahçeli'nin Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak ve Başkanlık Divanı Üyesi Mehmet Taytak da istifasını duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak partideki görevlerinden ve milletvekili adaylıklarından istifa etti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, genel başkan yardımcılığı, parti üyeliği ve İstanbul milletvekili adaylığından, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak da genel sekreter yardımcılığı, parti üyeliği ve İstanbul milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

SON İSTİFA AÇIKLAMASI BÖLÜKBAŞI'DAN GELDİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, partideki görevlerinden ve Ankara milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Bölükbaşı, yaptığı yazılı açıklamada, MHP'nin siyasi varlığına kastetmeyi amaçlayan bir internet sitesinde şahsını da hedef alan iddiaların yeraldığını bildirdi.

Deniz Bölükbaşı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Bu iftira ve tehditlerle ilgili olarak adli makamlar soruşturma başlatmıştır.

12 Haziran 2011 seçimlerine gidilen süreçte bu tezgah ve sahte suçlamalar vesilesiyle MHP'ye zarar verecek tartışmalara hiçbir şekilde yer bırakmamak düşüncesiyle Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerimden ve milletvekili adaylığından istifa etmiş bulunuyorum.

Bu çirkin siyasi tezgahın arkasındaki yurtiçi ve yurtdışı karanlık yüzler sürmekte olan adli soruşturmada ortaya çıkacaktır.

Türkiye'nin millet ve devlet olarak karşı karşıya bulunduğu beka sorunlarının ve ihanet kuşatmasının giderek ağırlaştığı bugünkü nazik dönemde Türk milletinin yegane gelecek ümidi Milliyetçi Hareket Partisidir.

Türk Milletinin 12 Haziran;da bu hain suikastı boşa çıkaracağına ve Türkiye'nin milli birliğinin temel harcı ve teminatı olan Milliyetçi Harekete sahip çıkacağına eminim.''

MHP'de peş peşe istifalar getiren görüntülerle ilgili sitede Ekici, Çakır, Paçacı, Şafak, Taytak ve Bölükbaşı ile ilgili şu ifadeler yer aldı: 

Bu haber toplam 2746 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri