Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP’den AKP’ye Barzani misillemesi

23.10.2012 13:21
MHP, kurultayına Mesut Barzani’yi davet eden AKP’ye kendi davetli listesi ile cevap verecek.
4 Kasım'da yapılacak Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) 10. Olağan Büyük Kongresi için çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.
 
MHP, özellikle AK Parti'nin 30 Eylül'de Ankara'da yaptığı 4. Olağan Kongresi'nde ortaya çıkan tabloya sert tepki göstermiş ve Irak Kürt Özerk Bölgesi yöneticisi Mesut Barzani'nin kongreye davet edilmesi nedeniyle kurultayı boykot etmiş ve katılmamıştı. CHP ise bazı gazetelere akreditasyon uygulanmasına tepki gösterdiği için kurultayı boykot etmişti.
 
Öte yandan kurultayda Meust Barzani'nin kürsiye çıktığı sırada "Türkiye seninle gurur duyuyor" şeklinde dloganlar atılmasına da MHP ve CHP'den sert tepki gelmişti. Başbakan Erdoğan ise MHP'nin davetli listesi ile ilgili eleştirilerine grup toplantısında verdiği yanıtta "Kimi davet edeceğimizi size mi soracağız?" demişti.
 
 
Erdoğan'dan MHP'ye Barzani yanıtı
 
MHP, 4 Kasım'da yapacağı 10. Olağan Kurultayı'nda davetli listesi ile AKP kurultayına adeta cevap verecek.
 
MHP'nin Dış Politikadan ve Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş başkanlığındaki ekip, kurultayda Türk dünyasını salona getirmek için yoğun bir çalışma yürütüyor.
 
Azerbaycan, Doğu Türkistan, Bulgaristan, Romanya, Kırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ahıska Türkleri, Moldova, Kosova, Makedonya, Bosna-Hersek, Yunanistan, Irak, İran, Suriye, Almanya, Belçika, Karadağ ve Sırbistan gibi pek çok ülkede yaşayan Türklerin temsilcileri ve devlet başkanları MHP'nin 10. Olağan Kurultayı'na davet edildi.
 
MHP Kurultayı'nın özellikle Türki Cumhuriyetlerden gelen konuklarla büyük bir şölene dönüştürülmesi hedeflenirken, AKP Kurultayı'nda Barzani'nin davet edilmesine de misilleme yapılmış olacak.
 
AKP TEMSİLCİ GÖNDERECEK Mİ?
 
Öte yandan AKP'nin kendi kurultayını boykot eden MHP'nin kurultayına temsilci gönderip göndermeyeceği merak ediliyor. CHP ve MHP'nin boykotuna tepki gösteren Başbakan Erdoğan'ın, MHP kurultayına gnel başkan yardımcısı düzeyinde bir temsilcinin gönderilmesi yönünde talimat verdiği ise Ankara kulislerinde konuşuluyor.
 
Kaynak: Focushaber 
Bu haber toplam 2438 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri