Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'den Aykırı Çıkış

29.03.2013 11:54
Türkkan: Erdoğan hain değildir fakat bugün cezaevindekilere zulmediliyor

İmralı görüşmeleriyle başlayan çözüm sürecine ilişkin MHP kanadından sert açıklamalar birbiri ardına gelirken, bugüne dek en ılımlı yorum Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan'dan geldi. Genel Başkan Bahçeli dahil birçok milletvekili Erdoğan'ı hainlikle suçlayan açıklamalar yaparken, Lütfü Türkkan bu açıklamalara cevap niteliğinde bir çıkış yaptı: Erdoğan vatan haini değil!

"ERDOĞAN VATAN HAİNİ DEĞİL"

Habertürk'te Balçiçek İlter'in konuğu olan Türkkan, çözüm sürecine ilişkin endişelerini dile getirdi ve "Erdoğan hain değildir fakat bugün cezaevindekilere zulmediliyor" diyerek MHP içinden gelen "hain" çıkışlarına bir nevi cevap vermiş oldu.

"AYNI ZULMÜ BAŞKASINA YAPIYOR"

"Süreçte en çok rahatsız eden şey nedir" sorusuna şöyle yanıt verdi;

"Ben Başbakan'ın bir hain olduğuna inanmıyorum. Burada ifade ediyorum. Yani geçmişimde de hukukum olan bir insan. Kendisini Pınarhisar Cezaevi'nde en çok ziyaret eden insanlardan biriyim. Zaten zoruma giden de bu Dünün zulme uğrayanı bugün zulüm yaptığı zaman ismi zalim bile değil zalimlikten daha farklı bir isim koymak lazım. Bugün aynı zulmü başklarına yapıyor. Başkalarına zulmediyor."

Bu haber toplam 1516 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri