Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'den İlginç Seçmen Tavlama Taktikleri

21.10.2013 02:21
MHP Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Aday el kitapçığı', İzmir'de de aday adaylarına dağıtıldı.

Kitapta adaylardan başarıya inanmaları, ilişkilerinde samimi ve içten olmaları, düzenli uyku uyumaları, vitamin ve antidepresan desteği almaları, her gün iki saat bir odada yalnız hayal kurmaları, yasemin ya da ada çayı içmeleri istendi. Genel Merkez'in adaylara rehber olması için hazırladığı öneriler arasında şunlar yer aldı:

'MADDE MADDE NASIL SEÇMEN TAVLARSINIZ'

- Özel görüşmeler dışında ziyaretlerinize yalnız gitmeniz uygun değildir. Yanınızda bir kadın ya da bir erkek not almalı, 2-3 kişi hem güvenliği sağlamalı, hem de kargaşayı önlemeli. Bunlar ciddi, iyi giyimli ve bakımlı olmalılar. Yumuşak bakışlar, gülümseyen yüzler ve nazik davranışlar her saniye oyunuzu artırır.

- Ne kötü bir araba ile fakirlik edebiyatı yapın ne de pahalı bir araba ile hava atın. Uzun konvoylara dönüşen gösteriler seçmeni rahatsız eder.

- Herkesle tokalaşın. Karşınızdaki kadınsa onun elini uzatmasını bekleyin.

- İkramları ayırmayın, mutlaka tadın.

- Konuşma sırasında ezan okunuyorsa konuşmanıza ara verin.

- Futbol konuşmayın, dini konularda espri yapmayın, azınlıklarla ilgili fıkra anlatmayın.

- Seçmenle tartışmaya girmeyin. Siz bir şey isteyensiniz, bir şey bağışlayan değil.

- Tersleyen ve bağıranı yanınıza çağırın. Elini sıkın gerekirse sarılın. İnsanlara öğüt vermek yerine onları anladığınızı gösterin.

- Koyu renk takım elbiselerle koyu renk gömlek giymeyin. Beyaz güvenin ve masumiyetin simgesidir. Tıraşsız halkın önüne çıkmayın. Pazar günleri kravat takmayın.

- Seçim dönemi boyunca en az 10 toplantıya eşinizle katılın. Eşinizin görünümü nasıl olursa olsun (açık/kapalı) kadın seçmen kendisinin önemsendiğini hissedecektir.habervaktim

Bu haber toplam 1636 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri