Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'den koalisyona yeşil ışık

12.06.2015 00:28
MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, koalisyon için şartlarının ve kırmızı çizgilerinin olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Yozgat'ta seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MHP olarak koalisyon konusunda kırmızı çizgileri ve şartlarının olduğunu belirten Sadir Durmaz, "Türk milletinin kırmızı çizgilerini aşındıranlar gibi bizim kırmızı çizgilerimizden geri adım atmamızı bekliyorlarsa, sükut-u hayale uğrarlar. Bizim çizgilerimiz, çözüm süreci rafa kalkacak, Cumhurbaşkanı Anayasal sınırlarına çekilecek ve 17- 25 Aralık dahil bundan önce ne kadar yolsuzluk olayı varsa hepsinin sorumlularına gidilecek hepsinin üzeri açılacak ve hepsiyle ilgili kovuşturmalar, soruşturmalar yeni baştan ele alınacak. Bizim söylediğimiz budur."

"HDP İLE HİÇBİR ŞARTTA BİR ARAYA GELMEYİZ"

"Bu şartları kabul ediyorlarsa, biz elbette, bu ülkede birilerinin buradan bir kriz çıkartmasına müsaade etmeyiz. Hükümet etme sorumluluğunu sonuna kadar üstleniriz. HDP’nin içerisinde olduğu hiçbir yapıya bizim içerden dışardan destek vermemiz söz konusu değildir. HDP ile hiçbir şartta bir araya gelmemiz de söz konusu değildir" diye konuştu.

"BİZ YOKUZ DEMİYORUZ"

Durmaz, koalisyon konusunda "Baştan kesin hatlarla 'Biz yokuz' demiyoruz. 'Önce diğer seçenekleri deneyin' diyoruz. Şartlarımızı ortaya koyuyoruz. Cumhurbaşkanı başka bir partinin iç işlerine karışıyor olması da bizim kırmızı çizgilerimizde ne kadar haklı olduğumuzun göstergesidir" dedi.

Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri