Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'den 'sine-i millet' tehdidi

08.11.2012 12:33
MHP'li vekil Özcan Yeniçeri, büyükşehir ve başkanlık yasa tasarılarının Meclis'ten geçmesi durumunda CHP ile birlik olup sine-i millete gitmeyi tartışabileceklerini söyledi.
MHP'li Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, büyükşehir ve başkanlık yasa tasarılarının TBMM'den geçmesi durumunda sine-i millete gitmeleri gerektiğini savundu. Yeniçeri, CHP ile MHP'nin bu konuda işbirliği yapmasını gerektiğini ileri sürdü. Yeniçeri, görüşlerinin de şahsi olduğunu belirtti.

TBMM'de basın toplantısı yapan Yeniçeri, Büyükşehir Belediyesi Kanun Tasarısı ve AK Parti'nin Başkanlık sistemi önerisini değerlendirdi. Büyükşehir tasarısının Türkiye'yi bölme amaçlı hazırlandığını savunan MHP'li Yeniçeri, "Eğer bu yasa Meclis'ten geçerse CHP ve MHP sine-i millete dönmeyi tartışmalıdır. Biz bu ülkeyi koruyacağımıza namusumuz üzerine yemin ettik. Ya bu yasayı engelleyeceğiz ya da bu koltuklarda oturmayacağız. Benim görüşüm önce ben istifa ederim, sonra 5 milletvekili daha istifa eder. O da olmazsa grup olarak istifa. Benim yaklaşımım bu. Ancak bu görüş grubun değil benim şahsi görüşümdür" dedi. Yeniçeri, Başkanlık sisteminin engellenememesi halinde de muhalefetin sine-i millete dönmesi gerektiğini savundu. 
Bu haber toplam 2118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri