Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'li Fethiye Belediye Başkanı konuştu

12.10.2013 11:58
MHP'li Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı ilk kez konuştu.

MHP'li Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, olay yaratan afişini neden astığını Radikal'den Oral Çalışlar'a anlattı.

'FARKLI PARTİLERDEN 16 BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ İLE HAZIRLADIM'

Başkan Saatcı afişi, kendisi dahil farklı partilerden 16 belediye meclisi üyesi ve yardımcılarıyla birlikte hazırladıklarını belirtti. 

'BU ÜLKEDE KÜRT YOKTUR DİYEBİLİR MİYİZ?'

Başkan Saatcı açıklamalarına şöyle devam etti: 

"Oral Bey bu ülkede Kürt yoktur diyebilir miyiz? Benim oğlum da yakında askere gidecek. Silahların susması hayati önemde. Bugüne kadar neredeyse bir seneye yakın zamandır, çocuklarımız ölmüyor. Tabii karşılığında ne verildi bilmiyorum ama gençlerimizin ölmemesi, ocakların sönmemesi, anaların ağlamamasından daha büyük ne olabilir? Silahlar susmalı ve sorun siyaset tarafından çözülmeli... Bizim çıkışımızda, çözüm sürecine ve demokrasi paketine destek vermek de var..."

MHP'li başkan, ayrıca  'Tek Millet, Tek Vatan, Tek Dil, Tek Bayrak, Tek Devlet' vurgusunu da hatırlatarak, parti çizgisine aykırı bir çıkış yapmadığını da ifade etti.

'BU KEZ BEKLEMEDİĞİMİZ BİR TEPKİ GÖRDÜK'

Başkan Saatcı, daha önce de billboardlarının ses getirdiğini ifade ediyor: "Ama bu kez beklemediğimiz bir tepki (olumlu ya da olumsuz) gördük, bunu beklemiyorduk."

'PARTİ YÖNETİMİNİN YANLIŞ KARAR VERMEMESİ İÇİN SAVUNMA YAPACAĞIZ'

Başkan Saatcı, "Bundan sonra önce tabii ki parti yönetiminin yanlış bir karar vermemesi için kendimizi savunacağız. Ayrıca 11 belediye meclisi üyesiyle toplantı yaptık. 6’ya 5 oyla ne yapacağımızı kararlaştırmayı bayram sonrasına ertelemeye karar verdik." diyerek planlarından bahsetti.

Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri