Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'li vekil Bahçeli'ye dava açıyor

26.10.2011 16:33
Bahçeli'nin 'Dengesiz, ihraç edin gitsin' dediği MHP milletvekili İrbeç, suçunun ne olduğunu bilmediğini belirterek, 'suçlamayı öğrendikten sonra hukuki sürecin çalıştırılacağını' söyledi.
MHP Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, partisinin disiplin kuruluna sevk edilmesini değerlendirirken, ''Bu parti benim yuvam. İnsanlar yuvalarından istifa etmezler. Mücadele burada devam edecek'' dedi.
 
İrbeç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yaptığı bir açıklamada, kendisine yönelik olarak, ''dengesiz ve disiplinsiz'' nitelemelerini kullandığını hatırlattı.
 
Hiç kimsenin itibarının kamuoyu önünde siyasi tartışma konusu yapılamayacağını savunan İrbeç, şöyle devam etti:
 
''Şahsıma yapılan hukuki dayanaktan yoksun suçlamalar, siyasi korkutma, linç ve bel altında vurma seviyesine inmemelidir. Ben şu anda bana atfedilen hangi olayın dengeli veya dengesiz olduğunu bilmiyorum. Milletime karşı oldukça duyarlı bir milletvekiliyim. Şehit ailelerini bir milletvekilinin ziyaret etmesini ve güzergah üzerinde bulunan illere uğramak istemesini mayın ve tuzağa benzetmek, hukukun insaf ölçüleri içinde kabul edebileceği bir davranış değildir.
 
Sayın Genel Başkan, hayatı boyunca bir defa bile karakola davet edilmemiş birisini, nasıl olur da 3 ay içerisinde 'siyasi bir mayına' dönüşür? Nasıl bir suç unsuru tespit ettiniz? Bu konuyla ilgili bizzat Genel Başkan'dan tatmin edici bir açıklama beklemek hakkımdır. Geçmişte örnek davranışlarıyla birçok üst düzey görev üstlenmiş bir milletvekilini 'disiplinsizlik ve dengesizlikle' suçlamak, iki gün sonra da 'o içimizdeki siyasi mayın' açıklaması yapmak çok büyük bir kusurdur ve TBMM adına görev üstlenmiş bir milletvekiline karşı siyasi nezaketten oldukça uzak ve itibar zedeleyici bir söylemdir. Bu durum hele bir parti liderine hiç yakışmaz.''
 
İrbeç, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
 
Bir gazetecinin, ''İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?'' sorusuna İrbeç, ''AK Parti'den prensiplerim gereği istifa etmiştim ama bu parti benim yuvam. İnsanlar yuvalarından istifa etmezler. Mücadele burada devam edecek'' yanıtını verdi.
 
İrbeç, bir başka gazetecinin, ''İhraç kararı gelirse o zaman nasıl bir tavır takınacaksınız?'' sorusu üzerine İrbeç, ''Türkiye, bir hukuk devleti. Suçumun ne olduğunu bilmiyorum halen. Basın aracılığıyla bir suçlama yapıldı. Tarafıma yazılı, tespitli bir suçlama ulaşmadı. Bugün yurtdışına çıkıyorum ama avukatıma talimat verdim. O alacak suçlamayı'' diye konuştu.
 
Bir başka soru üzerine İrbeç, ''suçlamayı öğrendikten sonra hukuki sürecin çalıştırılacağını'' söyledi. 
Bu haber toplam 1834 defa okunmuştur
HACİR ALTINDAKİ MİLLET
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Partiye kabul eden irade Partiden de atabilir.Alırken iyi de atarken kötü mü oluyor.?Partilerde demokrasi olmayınca bu tablolar her zaman görülür.Cici demokrasimiz emekleme döneminde.Henüz yürüyecek durumda değil.Türk Milleti henüz rüştünü ispat edemedi.Vesayete devam.
28 Ekim 2011 Cuma 08:53
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri