Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'li Vural'dan Emine Ülker Tarhan'a yanıt

01.11.2012 17:37
Oktay Vural, Emine Ülker Tarhan'ın eleştirilerine yanıt verdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında AK Parti ve CHP'nin tepkisini çekecek açıkalamalarda bulundu. Son günlerde Cumhuriyet ekseninde tartışmaların yapıldığını belirten Vural, "CHP Grup Başkanvekili bir kinayeli teşekkür yayınlamış. Birazdan kendilerine kinayeli değil ama doğrudan teşekkürlerini sunan kişilerin neden teşekkür ettiklerini birazdan açıklayacağım" dedi.

TEŞEKKÜR MEKTUBU ALMIŞLARDIR

AKP ve CHP'nin kayıkçı kavgası yaptığını iddia eden Vural, "MHP'ye bu konuda dil uzatanların önce haddini bilmesi gerekiyor. Türk milletini savunma yüreği olmayanların MHP'ye söyleyecek lafı olamaz. Birtakım kinayelerle bunlarla ilgili MHP'ye dil uzatanlar herhalde zannediyorum bir teşekkür mektubu almışlardır. İmralı ve Kandil'in beraber birlikte hazırladıkları bu teşekkür mektubunun zannederim AKP ve CHP'ye gönderilmiş olduğuna ilişkin bir bilgimiz olduğu açık, açık bir teşekkür" dedi.

BAYRAĞI TAŞIYACAK CESARET YOK MU BAŞBAKAN?

Ipad'inden Başbakan'ın ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bayrak konusundaki açıklamalarını izleten Vural, "Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Sen de bayrağı taşıyacak yürek yok mu Ey Başbakan, sen de o bayrağı dikecek yürek yok mu? Böyle yaklaşımlar maalesef bir bayrağımızı tartışmalı hale getiriyorlar" dedi.

GAFLAR PADİŞAHI KILIÇDAROĞLU

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ın "Biz Cumhuriyetimizi meydanlarda kutlarken, hangi 'pesküvit' arası lokumu yediği meçhul prompter acemisi bir hükümet sözcüsüne, pardon, majestelerinin muhalefetine de teşekkürler" şeklindeki sözlerine de değinen Vural; "Lefteri kaleci yaptı. Referandumda millete hayır hayır dedi, kendisi bir hayır oyu kullanamadı. Herhalde buna gaflar padişahı demek lazım. MHP Genel Başkanı hakkında bir söz söyleyecek ya, şöyle bir dönüp arkana bak. MHP lideri sözünde duran bir kimsedir" dedi.

"CHP Grup başkanvekili majeste diyor, majeste falan bilmeyiz" diyen Vural, "Bizim halktan kopuk batı özentili bir dilimiz yok. Biz majeste falan tanımayız, Türk milleti tanırız. Biz şeflere karşıyız. Millete tepeden bakan, bunları olsa ola monşerler bilir" diye konuştu.

2. CUMHURİYET'E İZİN VERMEYECEĞİZ

"Partisinin değişmesi ve dönüştürülmesiyle başına yeni koyanların cumhuriyetimizin kurduğu temel değerlerden uzaklaştırarak 2. Cumhuriyet kurmalarına izin vermeyeceğiz" diyen Vural, "İsterse bu parti kendisini cumhuriyetin kurucusu ilan etsin. İsterse bu parti Türkiye'yi 10 yıldır yöneten bir parti olsun. Birilerinin yaptığı gibi yeni Türkiye, yeni Cumhuriyet demek suretiyle millet egemenliğine dayalı Türk milletinin kurduğu bu cumhuriyeti dönüştüremeyeceklerdir" dedi.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Vural, "Yerel seçimin erkene alınmasına ilişkin görüşme maratonu vardı, ne oldu?" sorusuna, "Şu anda onunla ilgili bir irade söz konusu değil. Seçimlerin erkene alınmasıyla ilgili bir konu şu anda gündemde söz konusu değil" dedi.

CHP VE AK PARTİ İMRALI'YA GİDECEK

"Cezaevlerindeki açlık grevleriyle ilgili yorumunuz nedir, açlık grevini yapanların aileleri bugün Meclis'te bir görüşme gerçekleştirdi" sorusuna Vural, "AKP ile CHP'yle görüşmüşlerdir. Bundan dolayı da bir teşekkürü hak ediyor bunlar. Zannederim AKP ve CHP beraber birlikte Kandil'de gitmek isteyebilirler, İmralı'ya da gitmek isteyebilirler" dedi. 

Bu haber toplam 3146 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri