Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP’nin Fire Nedeni Anlaşıldı

22.01.2015 17:23
MHP Elazığ milletvekili Enver Erdem’in 4 eski bakanla ilgili oylamaya hastalık nedeni ile değil MHP ile arasının açık olması nedeni ile katılmadığı ortaya çıktı.


TBMM Genel Kurulu’nda 4 eski bakan hakkında yapılan Yüce Divan oylaması, MHP içerisinde yaşanan bir iç çekişmeyi de ortaya çıkardı.

Vahdet gazetesinin haberine göre, MHP yönetiminden, Yüce Divan oylamasına katılmayan tek milletvekilleri Enver Erdem olduğu ve hastalık nedeni ile oylamaya katılamadığı açıklandı. Ancak, gerçeğin böyle olmadığı, Enver Erdem’in çevresinden yapılan açıklamaların kulislerde ortaya çıktı. Enver Erdem’in söylendiği gibi hasta olmadığı, Elazığ teşkilatı ile aralarında yaşanan sorunlar nedeni ile MHP faaliyetlerine ve Meclis çalışmalarına katılmadığı bildirildi.

Yüce Divan oylamasına katılmayan MHP Elazığ milletvekili Enver Erdem,  Mart 2014 yılında Elazığ teşkilatının görevden alınmasını istedi. Ancak, Erdem’in bu isteği Genel Merkez tarafından göz ardı edildi. Elazığ teşkilatı görevden alınmadı. Genel Merkez tarafından Erdem’e, “ Biz teşkilatımıza güveniyoruz ve sahip çıkıyoruz. Aranızdaki sorunları hallederseniz daha verimli çalışabilirsiniz” cevabı verildi. Teşkilatın görevden alınması konusunda ısrarlı olan Erdem’in talebi karşılanmayınca da ipler koptu. Erdem’in bu nedenle Yüce Divan oylamasına katılmadığı bildirildi.

Vahdet Gazetesi

Bu haber toplam 1704 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri