Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'MİLLETİN BDP İLE İLGİLİ BEKLENTİSİ VAR'

29.11.2012 01:44
Erdoğan, BDP'lileri fezlekeyle dokunulmazlıklarını kaldırmaya yönelik adımı ve olası Gazze ziyaretini değerlendirdi...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve 9 BDP'li milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi ile ilgili olarak, ''Türkiye'de milletvekili olarak dokunulmazlık zırhına bürünmek suretiyle ülkenin refahına, huzuruna kastedenlere, adeta teröre teşvik edenlere, 'silahlanın' çağrısında bulunanlara karşı da herhalde milletin vekilleri olarak bizim de yapmamız gerekenler vardır, milletimizin de bizden beklentileri vardır. Bu konuda bizler de AK Parti Grubu olarak bu fezlekeler üzerinde çalışmalarımızı yapmak suretiyle kararımızı verir, atmamız gereken adımı atarız'' dedi.

Konuları saptırmayalım

Başbakanlık tezkeresiyle ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile fikir ayrılıklarının olup olmadığının sorulması üzerine Başbakan Erdoğan, ''Konuları saptırmayalım. Farklı konu, farklı konu. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasının neyi hedeflediği bellidir benim yaptığım açıklamanın da neyi hedeflediği bellidir'' ifadelerini kullandı.

Başka yerden vekalet alma derdimiz yok

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin NATO'dan patriot füze talebine yönelik İran'dan yapılan bazı açıklamalara ilişkin olarak da ''Hükümetinize, devletinize inanın. Hükümetiniz, devletiniz eğer bir konuda bir karar verecekse bu kararı verirken nereye danışarak, kimlerle danışarak, kimlerle bunun istişaresini yaparak vereceğini çok iyi bilir ve adımını da ondan sonra atar ve bu adımı attıktan sonra da milletten almış olduğu vekaletle bunu sürdürür. Bizim başka yerden vekalet alma gibi bir derdimiz yoktur'' açıklamasında bulundu.

Gazze ziyareti

Başbakan Erdoğan, Gazze'ye yapmayı planladığı ziyarete ilişkin olarak da ''Bu arzumu şartlarımızın elverdiği ilk anda gerçekleştirmek istiyorum. Karar verdiğimiz anda açıklar ve gider ziyaretimizi gerçekleştiririz. Oradaki son tabloyu bizzat yerinde görmek istiyorum'' şeklinde konuştu. 

Bu haber toplam 2096 defa okunmuştur
evet doğrudur
kazım
bdp li taşeronlara hadleri bildirilip yaptıkları pisliklerin hesabı sorulmalıdır.
30 Kasım 2012 Cuma 15:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri