Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milletvekileri birbirine girdi

27.01.2011 09:19
Anayasa Mahkemesi'nin Kuruluş ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun Tasarısı'nın Meclis Anayasa Komisyonu'ndaki görüşmelerinde gerginlik yaşandı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu başkanlığında toplanan ve Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in de katıldığı toplantıda, CHP'li üyeler tasarıya sert tepki gösterdi. CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, "Hiç lafı eveleyip gevelemeyelim. Şubat ayı operasyon ayıdır. Yargıtay, Danıştay, HSYK, Anayasa Mahkemesi Kanunları, operasyon ayıdır" diye konuştu.

SENİN YERİN SİLİVRİ

Bütün kavganın Anayasa'nın 4. maddesi üzerinde düğümlendiğini ifade eden Gök, bunun bir karşı devrim süreci olduğunu, halka sokak sokak direnme hakkı doğacağını söyledi. AK Parti milletvekilleri Gök'ün sözlerine tepki gösterirken, AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, 'Senin yerin Silivri'ye kadardır' şeklinde laf attı.

İSA GÖK SALONDAN AYRILDI

Gök ise bunun bir dikta yapılanması, faşist yapılanma olduğunu öne sürerek, "Başbakan Erdoğan'ın Hitlervari rejim arayışıdır. Hitler de seçimle geldi" dedi. AK Parti Isparta Milletvekili Haydar Kemal Kurt ise, Gök'e, 'Böyle bir terbiyesizlik olmaz. Bunlara her gün slogan attırıyorsunuz' tepkisini gösterdi. Yaşanan sert tartışmaların ardından Gök salondan ayrıldı. 

Bu haber toplam 1384 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri