Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'E-muhtırayı yazan şu anda cezaevinde'

14.01.2012 21:32
Milletvekili Şamil Tayyar önemli iddialarda bulundu.

Büyükanıt'ın yargılanması etrafında dönen polemikleri değerlendiren AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar önemli iddialarda bulundu.

Samanyolu Haber TV ekranlarında dün akşam yayınlanan Günlük programına AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar konuk oldu.
27 Nisan e-muhtırasıyla ilgili Yaşar Büyükanıt'ın yargılanması etrafında dönen polemikleri değerlendiren AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar önemli iddialarda bulundu.

'27 Nisan muhtırasını Yaşar Büyükanıt yazmadı' diyen Tayyar, 'burada bir dayatma oldu ve Büyükanıt altına imza atmaya zorlandı' ifadesini kullandı. Muhtırayı kaleme alan kişinin şu an cezaevinde olduğunu öne süren Şamil Tayyar Dolmabahçe görüşmesine ilişkin de bazı önemli iddiaları dile getirdi.

Tayyar şöyle konuştu; 'Yaşar Büyükanıt'a büyük umut bağlamışlardı. 27 Nisan e-muhtırasını verdirdiler, zorla verdirdiler. Her ne kadar ben yazdırdım dese de bunlar hikaye. Yani o metni o kendi yazmadı, onay vermek zorunda kaldı. Bu gerçekten Yaşar Büyükanıt için bir kırılma noktası oldu diye düşünüyorum. Ve o tuzağa kendini çekmemek adına kenara çekildi. Yani 27 Nisan metnini yazan Yaşar Paşa değil. Yazdılar ve kendisine zorla onaylattılar. O yoğun baskı altında buna mecbur kalınca kendisini çekti. Ama ona zorla imzalatan da metni hazırlaya da şu an cezaevinde...Yani 27 Nisan bildirisinin mimarı cezaevinde...'

Tayyar Dolmabahçe görüşmelerine ilişkin daha önce Başbakan'a da sorduğunu söyledi ve ekledi; 'Kamuoyuna yansıyan bir kaç konuyu sordum. Kesinlik gündeme gelmedi dedi. Biraz özel anlam yüklemelerinin sebebi Yaşar Paşa tuzağa düşmediği için, onların oyununu oynamadığı için Dolmabahçe görüşmeleri üzerinde bir yıpratma kampanyası yürütülmeye çalışıldı.' 

  

Bu haber toplam 29866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri