Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taraf'ın tablet iddiasını bakan yalanladı

08.09.2012 13:46
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Taraf gazetesinin bugün sürmanşetten verdiği tablet haberini yalanladı.

24 TV’de, moderatörlüğünü Hakan Çelik’in üstlendiği “Hafta Sonu Moderatörü”ne canlı yayın konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Taraf’ın bugünkü sürmanşetini yalanladı.

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, Fatih Projesi’nin bu sene 1 ay gecikmeyle başlayacağını açıkladı. Dinçer Taraf’ın iddia ettiği gibi bir sorunun olmadığının altını çizdi.
 
Bugünkü Taraf'ta Mehmet Baransu’nun imzasının yer aldığı haberde, “Havada bulut, tableti unut” başlığı atıldı, iç sayfada ise “Tabletin ruhuna el Fatiha” denildi.
 
Haberde, “Başbakan’ın her öğrenciye tablet projesinde ciddi sorunlar var. Dağıtım ise seneye kaldı” iddiası ortaya atıldı.
 
Haberde görüşüne başvurulan isim de CHP’li bir milletvekili oldu. Taraf’ın haberinde, “Fatih Projesi’nin dünyanın hiçbir yerinde uygulanabilir bir proje olmadığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Taraf’a yaptığı açıklamada, dijital eğitimin tamamen yanlış bir şey olduğunu savundu. Bilişimin başındaki insanların, bunun yanlış olduğunu söylediğini ifade eden Aksünger, ‘Türkiye’nin böyle bir alt yapısı yok, bu intihardır. Bu şartlar altındaki Fatih Projesi tamamen saptırmadır. Bu bir aldatmacadır. Dünyada yıllık 80 milyon adet tablet üretimi var. Türkiye, Fatih Projesi kapsamında, bu büyüklükte tableti üretecek bir yapıya sahip değil. (yaklaşık 15-16 milyon) Yerli üretim dendi önce, daha sonra bu değiştirildi. Üstelik üç yılda tabletler değişmek zorunda’ diye konuştu” denildi
Bu haber toplam 2520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri