Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Görüş'ün favorisi kim?

06.01.2014 00:29
İşte Saadet Partisi'nden, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili öngörü...

Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Şevket Kazan, Antalya'da partisinin belediye başkan adayı tanıtım toplantısına katıldı.

Merhum Necmettin Erbakan ile anılarını anlatan ve ruhuna Fatiha okunmasını isteyen Kazan, 30 Mart'taki yerel seçimler ve sonrasındayapılacak genel seçimler sonucunda partisinin parlamentoda yeralacağını savundu.

Kazan, Cumhurbaşkanı'nın kim olacağı yönünde tartışmalarlarla ilgili görüşünü de açıkladı.

ntvmsnbc 'nin haberine göre; Kazan, "Durumları belli, daha şimdiden Cumhurbaşkanı kim olacak, bu tartışmalar başlamadı mı? Abdullah Gül olacak. Ne biliyorsun kahin misin, kahin filan değilim ama ikisi milletin karşısına aday olarak çıktıkları zaman kimin olacağı belli"diye konuştu.

"YAZIKLAR OLSUN BÜLENT ARINÇ"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Biz dünya meselelerine eskiden at gözlüğüyle bakıyorduk, aşiret usülü idare ediliyorduk' sözlerine tepki gösteren Kazan, şöyle dedi:

"Bizim eski kadrolarımızın içinde hepinizin bildiği tanıdığı her zaman medyanın önünde bir milletvekilimiz vardı, Bülent Arınç. Biz Refah Partisi'nde yasaklandık Fazilet Partisi (FP) kuruldu. Bunlar FP meclis grup başkanvekili olarak görev yapıyor. Parlamentoda çıkan bir dergiye söyleşiyle bir takım konuşmalar yapmış. Şimdi orada Milli Görüş'ü kötülüyor. Yazık Bülent Arınç, yazıklar olsun. Yıllarca Milli Görüş konferansında il il gezdin dolaştın. Konuştun, bülbül gibi akıcı konuşursun.Konuştun ama sen boşa konuşmuşsun ya. Sen Milli Görüş'ü anlamamışsın."

BAŞKAN ADAYLARI
Antalya Büyükşehir Belediyesi: Mehmet Fatih Metin
Muratpaşa: Hakan Ülgen
Kepez: Fatih Zafer Düzer
Konyaaltı: Mehmet Akif Bilgin
İbradı: Adem Demir
Gazipaşa: Nuri Kaplan
Akseki: Murarrem Koçak
Elmalı: Osman Günay Çetin
Döşemealtı: Metin Kandemir
Korkuteli: Ebubekir Özsarı
Aksu: Yusuf Hatip
Demre: Ali Kıtır
Kumluca: Ergin Eren
Serik: Ali Temiz
Kemer: Demir Ali Coşkun
Manavgat: İlhami Demiral
Alanya: Arif Gülşen
Kaş: Faruk Üşmen
Finike: Nuri Kaplan 

YAZETE.COM

Bu haber toplam 2264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri