Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MİT'ten 'yanlış istihbarat' cevabı

05.01.2012 13:12
Milli İstihbarat Teşkilatı, Uludere'de 35 kişinin hayatını kaybettiği operasyon ile ilgili istihbaratın teşkilat tarafından verildiği iddialarına cevap verdi. MİT, iddiaları yalanladı.

Milli İstihbarat Teşkilatı, ''28 Aralık 2011 tarihinde hayatını kaybeden 35 vatandaşımız ile ilgili olabilecek grup, yer, tarih, sayı ve geçiş güzergahlarına ilişkin Teşkilatımızca herhangi bir istihbarat paylaşımı gerçekleştirilmemiştir'' açıklamasında bulundu.

MİT, bir gazetecinin Şırnak'taki olayla ilgili asılsız iddialarını devam ettirmek için daha önce kurduğu mizansende değişikliğe gittiğini belirterek, ''Kelime oyunları yapmak suretiyle 35 vatandaşın hayatını kaybettiği operasyonla ilgisi olmayan ve bölgedeki örgütsel hareketliliğe dair kendisine sızdırılan, bir kısmı güncelliğini yitirmiş raporları, olayla ilişkilendirme gayretine girmiştir'' değerlendirmesi yaptı.

MİT tarafından yapılan açıklamada "Uludere'de teşkilatımızca herhangi bir istihbarat paylaşımı olmadı. İddia edildiği gibi bir grubun Türkiye'ye gireceği bilgisi vermedik.

"Yanlış istihbarat verildi" haberi yalan ve hayal mahsülüdür. Maksatlı ithamlar terörle mücadele çalışmamızı aksatmayacak." denildi.

Bu haber toplam 1872 defa okunmuştur
Güler misin, Ağlar mısın !?
Şükrü Timur
MİT,nasıl bir kıytırık kurumdur!? Uludere konusunda, hiç bilgi vermemiş olması,ne kadar ilginç ve gülünç! Bu MİT ne işe yarar!? Halkını,devleti ve kendisini güç durumlara düşürmek için mi kurulmuştur!? T.C. kurumları,kendi içlerinde ve karşılıklı niye,saat düzeneği içinde sağlıklı bir biçimde çalışamıyor!? Balık baştan kokarsa,halik ve halk ne yapsın!? İstanbul Belediye Başkanlığı yapmış, Özal'a çok yakın olup millete vekillik,bakanlık yapmış,aklı bir karış havada,acınası adamcığın birini,yabanelde kaçak ve göçek olarak görüyosun! Konsolosluk çalışanına,ya bu adamcığı MİT alıp Türkiye'ye götürsün,ya da burada Türkiye'yi rezil edecek bir durumda 'Koç'un boynuzuna takılı' pasaportsuz olarak dolaştırmasın diye,haber veriyorsun! Sen karışma,aldırma,boşver diyorlar! Arkadaşlar,ben,böyle ne idiğü,ne yaptığı ve ne olduğu belirsiz 'kurumlu kurumların' ta ................... noktalamak galiba en iyisi!!
05 Ocak 2012 Perşembe 14:20
Beğendim (4)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri