Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savunma Bakanı'ndan Türk Jeti açıklaması

08.07.2012 19:00
Milli Savunma Bakanı, şu ana kadar füze ya da başka ize rastlanmadığını incelemelerin devam ettiğini söyledi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suriye tarafından düşürülen Türk askeri uçağının parçalarında füze ya da başka bir ize rastlanıp rastlanmadığı yönündeki soru üzerine, "Şu ana kadar rastlanmadı, incelemeler devam ediyor" dedi.

FÜZE YA DA BAŞKA İZE RASTLANMADI

Sivas'ın Zara ilçesine bağlı Şerefiye beldesinde düzenlenen 17. Şerefiye Geleneksel Kültür ve Sanat Festivali'ne katılan Yılmaz, programın ardından basın
mensuplarının Suriye tarafından düşürülen Türk uçağıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Düşen uçakla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'nın gereken açıklamayı yaptığını anımsatan Yılmaz, ilk gün ne açıkladılarsa bugün de gelinen noktada aynı şeyi söylediklerini belirterek, "Elimizdeki bilgi ve belgelere göre milletimize hangi bilgiyi verdiysek o doğru" dedi.

 

Bir basın mensubunun "Uçağın füzeyle vurulduğu söylendi, uçağın motorunun isabet aldığı, motorun sağlam çıktığı söyleniyor" ifadeleri üzerine Bakan Yılmaz, "Şu anda üzerinde çalışmalar devam ediyor. Bizim söylediğimiz husus; uluslararası sularda uçağımız vuruldu. 'Bu, Suriye'nin, uluslararası hukuku ihlalidir' diyoruz" ifadelerini kullandı.

İLAVE PARÇALAR ÇIKARILDIĞINDA DETAYLI İNCELEME YAPILACAK

Yılmaz, "Çıkan parçalarda füze ya da başka bir ize rastlandı mı?" sorusunu şöyle yanıtladı:
"Şu ana kadar rastlanmadı, incelemeler devam ediyor. İlave parçaları da çıkaracağız. Bazılarını çıkardık. Ama inşallah o da çıktığında bilin ki bu
millete en doğru, en güvenilir bilgi verilecektir. Yine yapılan incelemeler sonunda Genelkurmay Başkanlığımız gereken açıklamayı yapacaktır."

Bu haber toplam 2304 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri