Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milliyet'ten Abdi İpekçi'ye Büyük AYIP!

02.02.2012 01:19
Milliyet Gazetesi başyazarı ve Genel Yayın Müdürü Abdi İpekçi 33 yıl önce bugün gazetesinden evine giderken öldürülmüştü. Ama İpekçi'yi Milliyet Gazetesi bir kez daha öldürdü...

Milliyet gazetesi Genel Yayın Müdürü ve Başyazarı Abdi İpekçi, karanlık bir suikasta kurban gidişinin 33. yılında bugün anılıyor.

Ancak Milliyet Gazetesi, Maçka'daki evinin bulunduğu sokakta 33 yıl önce tam da bugün hain bir suikasta kurban giden Milliyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü ve Başyazarı Abdi İpekçi’nin kemiklerini sızlattı.

Milliyet’i açanlar bugün İpekçi hakkında hiçbir haber göremedi.

Sadece Melih Aşık’ın köşesinde “İpekçi Milliyet’i” başlıklı yazısıyla hatırladı.

Aydın Doğan’dan satın aldığı Milliyet’in yeni sahibi Demirörenler’in ayıbı medya tarihinin yüz karası olarak hatırlanacak gibi görünüyor. 

Bu haber toplam 4608 defa okunmuştur
İnsanın değeri yokluğunda anlaşılır
Seydi Ahmet TURAN
Çok iyi hatırlıyorum sayın ipekçinin o zamanki halini Türkiyede kan gövdeyi götürürken her sokak anarji kokarken Abdi ipekçi beyefendi ılıman uslup ve tavırlarıyla dikkat çekmiş demirel ile eceviti yanyana getirip terörün sona ermesini istemiştir.Çok gayret göstermiştir. Hiçbir zaman sertlik yanlısı olmamıştır.her ne kadar sosyal demokrat tavırlı bir kişi olsada ılımlı itibarli bir kişiydi. kamuoyunda herkesin sevdiği bir şahsiyetti.Topluma katkı yapan bir insandı.hiç kimse ile dargınlığı yoktu.Yapıcı onarıcı tavırlar sergiliyordu.Birkez daha rahmetle anıyoruz sayın ipekçiyi.
02 Şubat 2012 Perşembe 11:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri