Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'nin Yunanistan'da protesto şoku!

28.06.2012 19:25
Selanik Başkonsolosluğu'nu ziyaret eden MHP lideri Bahçeli bir grup Kıbrıslı Rum öğrenci tarafından protesto edildi.

Balkanlar gezisi kapsamında Yunanistan'a giden MHP lideri Devlet Bahçeli, Selanik kentinde Atatürk'ün evini ziyaret ettiği sırada aşırı milliyetçiler tarafından protesto edildi. Bahçeli, göstericiler için "kuru kalabalık" yorumu yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balkanlar turu çerçevesinde ziyaret ettiği Yunanistan'da temaslarını tamamlayarak ülkeden ayrıld

Yunanistan gezisinin ikinci gününde Selanik'e giden Bahçeli ve beraberindeki heyet, Atatürk Evi'ni ziyaret etti.

Burada ziyaret defterini imzalayan Bahçeli, deftere "Atatürk'ün doğduğu Selanik'teki bu ev, tarihi kıymetini ve değerini hiç bir zaman kaybetmemiş ve bundan sonra da kaybetmeyecektir. Bu şehirde Mustafa olarak doğan ve sonra da vatanımızda Atatürk olarak hakka yürüyen, dava ve fazilet timsali Gazi Mustafa Kemal'in geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkacağımızdan ve üzerine leke sürdürmemek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizden herkes emin olmalıdır" yazdı.

Selanik Başkonsolosluğunda bir süre istirahat eden Bahçeli, burada Selanik Müslümanları Kültür ve Eğitim Derneği temsilcileriyle görüştü.

Bu arada, bir grup Kıbrıslı Rum öğrenci Selanik Başkonsolosluğu önünde gösteri yaptı.

Yaklaşık 50 gösterici konsolosluk önünde önlem alan polis barikatını geçmeye kalkışınca, göstericilerle polis arasında arbede yaşandı. Polis göstericileri göz yaşartıcı gaz kullanarak dağıttı.

Polisin, Bahçeli'nin ziyareti süresince Türk Başkonsolosluğu çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Bahçeli ve beraberindeki heyet sonra Selanik'teki Alaca İmaret Camisini ziyaret etti.

Bahçeli daha sonra Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin ile birlikte Selanik'teki Yedikule kalesini ve Selanik limanını gezdi.

Bahçeli ve beraberindeki heyet öğle saatlerinde Selanik'ten Makedonya'ya hareket etti. Bahçeli, dün de Batı Trakya'yı ziyaret etmiş, Gümülcine ve İskeçe'de Türk Azınlık temsilcileriyle bir araya gelmişti.

 

 
Bu haber toplam 3644 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri