Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milyon dolarlık yıldızlar TT'nin oyununa geldi

06.03.2012 09:25
THY’nin ardından Türkiye’den Türk Telekom da dünyaca ünlü futbol kulübü Manchester United’la işbirliğine gitti. Cep’te, oyunda ve reklamda yıldızlar rol alacak

Türk Telekom (TT), İngiliz Manchester United ile yaptığı işbirliği anlaşmasıyla kulübün mobil (cep) hakları, online oyun hakları, sosyal medya projeleri, spor okullarına yönelik haklarını üç yıllığına aldı. Sponsorluk anlaşmasında TT grubu şirketlerinden cep operatörü Avea ve oyun geliştirici Sobee de yer alıyor.

Sobee’nin geliştirdiği (11’e 11 oynanan online futbol oyunu) I Can Football’un Manchester United ile yapılan işbirliği kapsamında önemli bir yeri olacak. Yakın bir zamanda ikincisi çıkacak olan oyunda, Manchester’ın lisanslı içerikleri yer alacak.

Reklamlar yolda

İşbirliği kapsamında Manchester United’ın futbolcuları TT reklamlarında rol alacak.

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Türk Telekom olarak yenilikçi bir bakış açısıyla gerçekleştirdiğimiz sponsorluklar ve kulüplerle yürüttüğümüz işbirlikleriyle spora önemli destek sağlıyoruz. Türkiye’nin en değerli markası Türk Telekom olarak Avrupa’nın en değerli futbol markası olan Manchester United ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği de bu yaklaşımımızın bir sonucu. Bu işbirliğinden futbolun coşku ve heyecanına yakışır projeler çıkacağından eminiz.”

Dünyanın en değerli takımı: 1.8 milyar $

Forbes dergisinin listesine göre dünyanın en değerli 50 takımı sıralamasında Manchester United 1.86 milyar dolarlık rakamla 1’inci sırada yer alıyor. Kulubün yıllık geliri 420 milyon doları aşıyor. İngiliz Manchester United’ın sponsorları arasında THY’nin yanı sıra Nike, Aon, Audi, Hublot, DHL ve Thomas Cook gibi şirketler bulunuyor. 

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri