Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mimberden inen imam cemaat dövdü!

24.05.2014 01:19
Yozgat'ta köy imamı, vakit namazlarına gelmediği için şikayet ettiğini ileri süren 77 yaşındaki Sabri Yiğit'e tekme tokat dövdü.
Sorgun'da köy imamı, vakit namazlarına gelmediği için şikayet eden 77 yaşındaki Sabri Yiğit'i hastanelik etti. Olay sonrası her iki tarafta birbirinden şikayetçi olurken, hastanelik olan Sabri Yiğit'in iki dişi kırıldı.

Sorgun’a bağlı Boğazcumafakılı Köyü Camisi’nde Cuma namazı sonrası şikayet edildiğini ileri süren cami imamı M.T., camicemaetine hakaret etti. Cuma namazını sırasında mimbere çıkan Sorgun İlçe Müftülüğü kadrosundaki imam M.T., "Vakit namazlarına zamanında gelmediğim için beni şikayet ediyorlarmış, kimse erkekse ayağa kalksın" diyerek, cübbesini çıkarıp cemaat içindeki kendisinden 50 yaş büyük Sabri Yiğit’i tekme tokat dövmeye başladı. Araya giren cemaat yerde kanlar içinde kalan Sabri Yiğit’i Sorgun Devlet Hastanesine götürdü. 
 
’ŞİKAYET ETMEDİM DEDİM AMA, DÖVMEYE BAŞLADI’
 
Sorgun Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edilen Sabri Yiğit olayı şöyle anlattı:
 
"İmam mimberdeydi. ’Beni şikayet ediyorlarmış’ diyerek bana bakarak konuştu. Ben de ’Seni ben şikayet etmedim’ dedim. Bana ’erkeksen dışarıya çık’ dediğinde ben de kendisine, ’Burası cami, meydan yeri değil’ diyerek çıkıştım. Bu sırada üzerindeki cübbeyi çıkartarak mimberden inen imam beni tekme tokat dövmeye başladı. Görüyorsunuz halimi elim yüzüm kanlar içinde. Dişlerim kırıldı." 

ŞAHİTLER KONUŞTU 
 
Yiğit’i hastaneye getiren ve olay anında camide olan Ekrem Kılıç ise, imamın kendisini şikayet ettiğini öne sürdüğü Sabri Yiğit’e Cuma namazı öncesinde saldırarak dövdüğünü ve hastaneye getirdiklerini anlattı. 
 
Sabri Yiğit’in oğlu Osman Yiğit ise, babasını kanlar içinde görünce çok şaşırdığını belirterek "77 yaşındaki bir adamı o şekilde görmek beni şoke etti. Allah’ın evinde böyle bir olayın yaşanması hiç doğru değil" diye konuştu.
 
Hastanede tedavi edilen Yiğit’in 2 dişinin kırıldığı ve dudağının yarıldığı belirtildi. Olay sonrası iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu. 
Bu haber toplam 2534 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri