Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Minik Rana, Başbakan Erdoğan'ı ağlattı

16.06.2012 03:10
Erdoğan Sakarya'da çocuklara oyuncak dağıtmak için durmuştu ki...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların 17 Ağustos depreminin ardından Sakarya'nın yeni yerleşim alanın ilçe olması isteğine ilişkin olarak, ''Geçmişte siyasetçiler vardı, öyle enteresan ki seyahat ederken, bir yerden geçerken yolu kesilir, orada toplanırlar, ondan talepte bulunurlar, 'burayı ilçe yapın' diye. O da 'yaptık gitti' der. Şimdi sevgili kardeşlerim, bu başkanınızın da o tür siyasetçilerden mi olmasını istiyorsunuz?'' dedi.
 
Başbakan Erdoğan, 17 Ağustos Camii'nde cuma namazını kıldıktan sonra caminin önünde toplanan vatandaşlara caminin balkonundan hitap etti.
 
Sakarya'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbakan Erdoğan, ''Yenikent'in saygıdeğer güzel insanları, sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum'' diye konuştu.
 
Yenikent'in şehirleşme planında geldiği noktanın her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
''İnşallah daha farklı bir Yenikent'i yerel yönetimlerimizle, gerek büyükşehir belediyemiz gerek ilçe belediyemiz gerekse valiliğimiz de inanıyorum ki çok daha farklı bir geleceğe taşımanın hamlesi, gayreti içinde olacağız. Değerli kardeşlerim, ilçe olmak gibi bir ifade kullanıyorlar, şimdi size kardeşçe, bir başbakanınız olarak bir şey söyleyeyim. Geçmişte siyasetçiler vardı, öyle enteresan ki seyahat ederken, bir yerden geçerken yolu kesilir, orada toplanırlar, ondan talepte bulunurlar, 'burayı ilçe yapın' diye. O da 'yaptık gitti' der. Şimdi sevgili kardeşlerim, bu başkanınızın da o tür siyasetçilerden mi olmasını istiyorsunuz? Şimdi biz valiliği buraya getirdik. Vali kaymakam değil, vali burada Yenikent'te. Yani Valimiz buraya hizmet etmiyorsa söyleyin valimizi alalım. Vali mi büyük kaymakam mı büyük, daha ne istiyorsunuz.''
 
17 Ağustos depreminin ardından yeni yerleşim alanı olan Yenikent'i adete modern bir bölge olarak gördüklerini söyleyen Başbakan Erdoğan, ''Yeni 17 Ağustos'ları hatırlamak istemiyoruz. Onun için de inşallah burada şimdi ortaokuluyla, lisesiyle, kız imam hatip, erkek imam hatibiyle inşallah süratle eğitim yatırımlarımıza hız vereceğiz. Hız vermek suretiyle bir defa onları yetiştireceğiz. Valimizle de konuştum, hemen bunların adımlarını atacağız'' dedi.
 
-''Hizmet geliyor mu gelmiyor mu önemli olan bu''-
 
Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
''Çünkü bizim bütün yatırımımız kime olacak biliyor musunuz, insana, insana. En çok yatırım ona. Elhamdülillah. Bu ayki rakamlar da açıklandı, bütçe 4,5 milyar fazla verdi. Eskiden hep açık verirdi ama şimdi fazla veriyor. O fazlalar hep buralara gidecek, altyapı, üstyapı olarak, okullar, hastaneler, hamdolsun. Hastanemiz de var mı? İnşallah bugün 19 ayrı eseri açıyoruz, bunlar da hayırlı olsun. Bütün bu yatırımlarla beraber Yenikent'imizi inşallah çok daha güzel günlere, çok daha farklı bir şekilde hazırlayacağız ama şunu unutmayın ki bütün yatırımımız sizlere olacaktır. Yoksa isim bunlar, hiç önemli değil, hizmet geliyor mu gelmiyor mu önemli olan bu, önemli olan bu.''
 
Bir vatandaşın Yenikent'in ilçe olmasını istediğini söylemesi üzerine de Başbakan Erdoğan, ''Kardeşim, hala anlatamıyorum ben sana, sen anlamak istemiyorsun. Yahu ilin valisi burada sen ilçeden bahsediyorsun, niye küçültüyorsun işi, ilin valisi burada. Ben de sizleri çok seviyorum. En hayırlı hizmetin bu olduğunu bilerek valiliği buraya getirdik'' dedi.
 
''Bir sevdadır seni sevmek'', ''Bir vuslattır seninle buluşmak'', ''Başkanlık sistemi dileğimiz, Yenikent ilçesi isteğimiz'' ve '' Bizden size selam olsun, sizden bize bir kelam olsun'' dövizleri taşıyan vatandaşlar, Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.
 
MİNİK RANA AĞLATTI
 
Bu arada, Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, AK Parti Sakarya İl Kongresi'ne giderken kongrenin yapılacağı salonun yakınında durarak çocuklara oyuncak dağıttı. Bu sırada Betül Rana Yıldız'ın (9) Necip Fazıl Kısakürek'in Sakarya şiirini okuması sırasında Başbakan Erdoğan'ın duygulandığı görüldü.
 
İlköğretim öğrencisi Betül Rana Yıldız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Necip Fazıl Kısakürek'in ''Sakarya Türküsü'' adlı şiirini okudu.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Ağustos Camii'nde cuma namazını kıldıktan sonra partisinin il kongresine katılmak üzere Atatürk Spor Salonu'na konvoy eşliğinde hareket etti.
 
Spor salonunun yakınında aracını durdurarak çocuklara oyuncak dağıtan Başbakan Erdoğan'a Ali Dilmen İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Betül Rana Yıldız sürpriz yaparak, usta şair Necip Fazıl Kısakürek'in ''Sakarya Türküsü'' şiirini okumak istediğini söyledi.
 
Bunun üzerine, Başbakan Erdoğan, Yıldız'ı Başbakanlık otobüsüne davet ederek, mikrofonla Sakarya Türküsü şiirini okumasını istedi. Yıldız şiiri okuduğu sırada Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın duygulandığı görüldü.
 
Yıldız'a oyuncak ve satranç takımı hediye eden Erdoğan, Başbakanlık otobüsüyle kongrenin yapılacağı salona hareket etti.
 
Çocuğun anneannesi Arife Orancı, AA muhabirine, Sakarya Türküsü şiirini torununun 4 yaşındayken ezberlediğini söyledi.
 
Torununun şiirini Başbakan Erdoğan'a okumak istediğini belirten Orancı, ''3 senedir bu şiiri okuyor. Bugün özel olarak Başbakanımıza okuyacaktı. Partiden davet ettiler, otobüs durmuştu, yanına koştuk. Başbakanımız kendisi çağırdı, şiir okumak istediğini söyledi, Başbakan da 'hangi şiir' dedi, Sakarya Türküsü şiirini okumak istedi'' dedi.
 
Yıldız ise şiiri okuyunca Başbakan Erdoğan'ın kendisini öptüğünü söyleyerek, ''Başbakan'ı çok seviyorum. Şiiri 4 yaşında ezberledim, okurken çok mutlu oluyorum. Başbakanımızı görünce çok heyecanlandım'' diye konuştu. 
Bu haber toplam 3414 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri