Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baltacı Caniler El-Fetih Camii Önünde!

17.08.2013 02:23
Mısır'daki askeri darbeye destek veren Baltacılar grubu darbe karşıtı halkı tahrik etmeye devam ediyor. Şimdi de El-Fetih Camii'ne sığınan Mısırlılar Baltacıların tehdidi altında tedirgin bekliyorlar.

TRT Kahire temsilcisi Metin Turan'ın twitter üzerinden verdiği bilgilere göre, kendisinin de mahzur kaldığı El-Fetih Camii'nde gergin bekleyiş sürüyor.

Turan, 01.30 da yazdığı mesajda camide bir cenazenin kaldığını, çatışmaların durduğunu ve dışarıya çıkamadıklarını aktardı.

Saatler 02.13'ü gösterdiğinde ise Turan, "Cami kapısını Baltacılar kırdı. Cami içindekiler ellerinde demir ve sopalarla bekliyorlar. Göstericiler Adeviyye'deki gibi öldürecekler diyor" şeklinde mesaj geçti.

Metin Turan'ın 02.14'te ve 02.49'da gönderdiği mesaj ise şöyle:

"ARKADAŞLAR, DAHA FAZLA DUA EDİN. BU İNSANLARI ÖLDÜREBİLİRLER. DÜNYAYA BU ÇILGINLIĞI DUYURUN!"

"CAMİDE GENÇLER KOLLARINA İSİMLERİNİ VE AİLELERİNİN TELEFONLARINI YAZDILAR. ŞİMDİ ÖLMEYİ BEKLİYORLAR. CAMİ KAPISI ÖNÜNDE BARİKAT KURDULAR"

02:50:

"DUA EY ALLAHIM. MISIRLI KARDEŞLERİMİZİ KORU. BU İNSANLARIN YANINDA BU FAKİRİ KORU. YAŞAMAM HAYIRLI İSE BENİ YAŞAT YOKSA EMANETİNİ AL. AMİNN"

02.56:

"ŞİMDİDE VASİYETİM. BANA BİRŞEY OLURSA BENİ GAFIR MEZARLIĞINDA MUSTAFA SABRİ HZ. KABRİNE DEFNEDİN. İSMAİL ÖZYURT KABRİ BİLİYOR"

 

Metin Turan'ın El-Fetih Camii'sinden paylaştığı fotoğraflar:

el-fetih1.jpg

el-fetih5.jpg

el-fetih2.png

el-fetih7.jpg

el-fetih6.jpg

TRT Kahire muhabiri Metin Turan

 

 

 

Ayrıntılar gelecek...

 

 

 

 

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 7494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri