Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır'dan gelen haber Başbakan Erdoğan'ı ağlattı

21.08.2013 11:23
Başbakan Erdoğan Mısır'daki katliama tepkisiz kalamadı. Başbakan'ın kızı Esra Albayrak babasını ağlarken gördüğünü söyledi.
Başbakan Erdoğan dün yaptığı konuşmasında İhvan liderlerinin kızından Esma'nın ölüdürlmesine özellikle dikkat çekmişti. Konuşmasının bir yerinde de Esma'nın adını geçirerek Mısır'daki kanlı darbeyi anlatmıştı. Bugün'de Başbakan Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak babasının o haberi okurken ağladığını söyledi.
 
Erdoğan dün yaptığı konuşmasında şöyle demişti: Hala utanmadan sıkılmadan buna darbe denilmiyor, müdahale deniliyor ve kucaklamadı diyor ve kendisine fatura kesmeye çalışıyor. Bunun yenilir yutulur yanı yok. Bu siyasi literatürde bal gibi dört dörtlük bir darbedir. Kan vardır... Babasının elleri üzerinde altı aylık yavrular vardır. Bu darbede 17 yaşındaki Esma vardır. Kadınlar vardır...
 
Başbakan Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak'ın sözlerini Star Gazetesi'nden Sibel Erarslan bugün kaleme aldı.
 
İşte Erarslan'ın yazısından ilgili bölüm:
 
"Esra Albayrak: Babamı ağlarken gördüm bu sabah
 
Sağ elini yukarı kaldırdı... Ve "4" işareti yaptı kalabalıklara. Yani "Rabia" dedi...
 
Başbakan Erdoğan'ı, tüm diğer dünya liderlerinden, muktedirlerden ayıran, farklı kılan işte bu küçücük hareketidir. Dünyaya çekilmiş ikinci "one minute"... İnsanlığa bir dakika çağrısı...
 
Paylaşmadığınız fikirleri olabilir, hatta muhalifi de olabilirsiniz, kahir ekseriyetle desteklenen iktidarın lideri olduğu halde bu mağduriyet söylemini nereden bulup çıkartıyor diye kızabilirsiniz bile... Ama işte o böyledir. Koşup geldiği caddeleri bir türlü bırakmaz. Hemen her konuşmasında dünyanın gelip geçiciliğine vurgu yapan, hepimizin faniliğinden, bir gün ecel çatıp geldiğinde öleceğimizden söz açan başka kaç devlet reisi biliyorsunuz? "Babamı ağlarken gördüm bu sabah" dedi Esra Albayrak. Rabia Caddesi'nde göğsünden vurularak şehit edilen 17'sindeki Esma'nın haberini okurken..."
ROTAHABER
 
 
 
Bu haber toplam 3288 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri