Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır İhvan'ından Gezi Parkı Yorumu

06.06.2013 23:50
Müslüman Kardeşler'in siyasi kanadı olan Özgürlük ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim, Gezi Parkı protestolarına katılanları "yabancı çıkarlara hizmet etmek için iç konuları saptırmaya çalışan yabancı gruplar" olarak niteledi.

El Arabiya'nın haberine göre, Müslüman Kardeşler'in siyasi kanadı olan Özgürlük ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim, Gezi Parkı protestolarına katılanları "yabancı çıkarlara hizmet etmek için iç konuları saptırmaya çalışan yabancı gruplar" olarak niteledi.

İbrahim, Gezi Parkı eylemcilerinin "Türkiye'de kalkınma ve halkın refahı alanlarında atılan benzersiz ilerlemelere rağmen İslami olan her şeye karşı savaşmak gibi bir hedeflerinin bulunduğunu" ifade etti.

DHA'nın naklettiğine göre Parti sözcüsü Murad Ali de eylemcilerle ilgili olarak, "Bazı mihraklar kasıtlı olarak Türkiye'de yaşananları devrim olarak göstermeye çalışıyorlar" dedi.

Ali, El Masri El Yom gazetesine yaptığı açıklamada, "Türkiye'de yaşananların günlük veya ekonomik ihtiyaçlarla bir alakası yoktur. Bunların amacı ekonomik başarılar gösteren ve dünyaya bütün dış tehditlere rağmen ileri adımlar atabileceğini gösteren İslamcı rejimlerin başarısızlığa uğradığını göstermektir" diye konuştu.

Bu haber toplam 2626 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri