Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhammed Mursi'den Gazze'ye destek

13.07.2014 23:02
Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve aynı davada yargılanan sanıklar, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Gazze'ye destek mesajı verdi.

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve aynı davada yargılanan sanıklar, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Gazze'ye destek mesajı verdi. Ülkede geçen yıl yaşanan darbenin ardından açılan ve kamuoyunda "Hapishaneler baskını" olayı olarak bilinen, Mursi'nin aralarında bulunduğu 131 kişinin yargılandığı davaya, Kahire'deki Polis Akademisi'nde devam edildi.

Mursi ile diğer sanıklar, duruşma salonuna getirilirken "Lebbeyk ey Gazze (Seninleyiz/ yanındayız Gazze)" şeklinde slogan atarak, darbe karşıtı gösterilerin simgesi haline gelen "Rabia işareti" yaptı.

Söz konusu duruşmada, bazı tanıkların dinlenilmesi bekleniyor.

"Vadi'n-Natrun Hapishanesi olayı" olarak da bilinen davada, 105'i firari ve 26'sı tutuklu 131 sanık, 25 Ocak 2011'de Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in devrilmesiyle sonuçlanan halk ayaklanmasında, "11 hapishane ve karakola saldırarak, 3 subayı kaçırmak" suçlamalarıyla yargılanıyor.

Mursi'nin davası 18 Ağustos'a ertelendi

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yargılandığı "hapishaneler baskını" olayı olarak bilinen dava 18 Ağustos'a ertelendi. Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre; Kahire'deki Polis Akademisi'nde görülen duruşmada Vadi'n-Natrun Hapishanesi'ni korumakla görevli subaylardan birisi olan Ahmet Celalettin Tevfik ve diğer şahitlerin dinlenilmesine devam edildi.

Kahire Ceza Mahkemesi, duruşmayı geri kalan şahitlerin dinlenilmesi için 18 Ağustos'a erteledi.

Bu haber toplam 1984 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri