Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır'ın Ergenekon'u Mursi'yi yıkmak istiyor

07.12.2012 16:49
Tahrir Meydanı'nda olan biteni demokrasi diye yutturmaya çalışan Hürriyet'e Milliyet'e İNANMAYIN..

Mısır'da Mübarek'in rejiminin devrilmesi için dolup taşan Tahrir Meydanı şimdilerde ise Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin anayasal düzenlemelerini protesto etmek için doluyor.

"SOL VE LİBERAL TALEPLER" OLARAK YANSITILIYOR

15 Aralık'ta referanduma sunulacak anayasa taslağını protesto etmek için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na yürüyüş düzenleniyor. Türkiye'de ise Mısır'da yaşanan gelişmeler merkez Türk medyasında sol ve "liberal çevrelerin demokrasi talepleri" olarak yansıtılıyor.

"GÖSTERİLERİ MISIR ERGENEKONU YAPTIRIYOR"

Star yazarı Yusuf Ziya Cömert ise, Tahrir'deki Mursi karşıtı eylemelerin odak noktasında "Mısır Ergenekonu"nun olduğunu düşünüyor. Geçtiğimiz hafta bir yazısında Tahrir'deki protestoları bir dönem Türkiye'de yapılan Cumhuriyet Mitingileri'ne benzeten Cömert, Mursi ile Başbakan Erdoğan arasında bir benzerlik de kuruyor.

"MURSİ'Yİ YIKMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORLAR"

Cömert'e göre Mısır'da Mursi'nin veya hükümetin her yaptığı iş Anayasa Mahkemesi tarafından engelleniyor. Yazar bu durumu, tıpkı Türkiye'de Ahmet Necdet Sezer'in Erdoğan ve hükümetinin yasal düzenlemelerini veto etmesine benzetiyor. "Mısır Ergenekon'u Mursi'ye devirmek için her vasıtayı kullanıyor" diyen yazarın tespitleri şöyle;

"EN İYİ ANLAYAN LİDER ERDOĞAN"

"Mısır'daki protestolar, Türkiye'deki Cumhuriyet Mitingleri ile aynı izleri taşıyor. Orada da Mısır Ergenekon'u Mursiy'yi yıkmak için Anayasa Mahkemesi'ni kullanıyor. Mısır'da Mübarek rejiminin yıkılmasıyla birlikte ilk kez İslam dünyası kazanmıştı. Bugün Mursi'nin karşısında İsrail de var. Mursi'nin bugün geçtiği yollardan daha önce geçen Başbakan Erdoğan ise Mısır'daki durumu en iyi anlayan lider. Bu yüzden de yaptığı Mısır ziyareti, bir nevi Mursi'ye destek amacı taşıyordu." 

Bu haber toplam 2472 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri