Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır ordusu, İsrail sınırında...

11.10.2011 11:14
Mısır ordusunun 1979 yılında bu yana, ilk defa İsrail sınırının 10 kilometre batısına bir tabur asker yerleştirdiği bildirildi.
Mısır ordusu 1979'dan bu yana ilk defa İsrail sınırına 10 kilometre uzaklıkta
 
Mısır ordusunun İsrail ile Mısır arasında 1979 yılında imzalanan Camp David Anlaşması'ndan bu yana, ilk defa İsrail sınırının 10 kilometre batısına bir tabur asker yerleştirdiği bildirildi.
 
Mısır'da yayımlanan bağımsız El Düstur Gazetesi'nin haberine göre, Mısır ordusuna bağlı bir tabur asker, Mısır İsrail sınırında bulunan Taba kenti yakınlarına yerleştirildi.
 
İsrail sınırına 10 kilometre uzaklığa yerleştirilen askerlerin, Sina'nın bazı kentlerine daha önceden konuşlandırılan askeri birlikler ile birlikte terörle mücadele operasyonları yapacakları kaydedildi.
 
Mısır askerlerinin Taba yakınlarında yerleştiği bölgenin, 1979 yılından bu yana Mısır ordusunun İsrail sınırına en fazla yaklaştığı mesafe olarak kabul edildiği belirtildi.
 
Camp David Anlaşması'na göre, Mısır İsrail sınırında bulunan Sina Yarımadası'nın, askerden arındırılmış olması gerekiyor.
 
Mübarek rejiminin halk ayaklanması sonucunda yıkılmasının ardından terör grupları Sina'daki otorite boşluğunu fırsat bilerek bölgeye yerleşmek istemişlerdi.
 
İsrail'in izni ile bölgedeki Ariş ve Refah kenti çevresinde konumlandırılan Mısır ordusuna bağlı 1000 asker ve polis terör gruplarına karşın halen "Kartal" isimli bir operasyon yürütüyor.
 
İsrailli yetkililer, Sina Yarımadası'nda otorite boşluğu bulunduğunu ve bazı örgütlerin İsrail'e saldırı için bölgeyi kullandığını iddia ediyorlar.
 
Vatandaşlarını Sina Yarımadası'na gitmemeleri konusunda uyaran İsrail, daha önce bölgeye gidenlerin bir an önce Sina'dan ayrılmaları yönünde uyarıda bulundu.
 
İsrailli yetkililer bölgeden İsrail'e saldırı düzenleneceğine ilişkin çok sayıda ihbar aldıklarını savunuyorlar.
 
Mısır'da öldürülen göstericilerin cenaze törenine binlerce kişi katıldı
 
Mısır'da toplam 25 kişinin ölümüne yol açan çatışmalarda öldürülen 17 göstericinin Kahire'deki Kıpti katedralinde dün akşam düzenlenen cenaze törenine binlerce kişi katıldı.
 
Özel ON TV televizyon kanalının görüntülerine göre, başkent Kahire'nin merkezinde cesetlere otopsinin yapıldığı Kıpti Hastanesi'nden binlerce kişinin katıldığı bir yürüyüşle alınan 17 cenaze, Abbasiye semtinde bulunan katedrale getirildi.
 
Her birinde kurbanların isimleri bulunan ve üzerleri haç biçimli çiçeklerle bezeli tabutlar, tören için katedralin içine yerleştirildi.
 
Duanın sonunda çok sayıda kişi toprağa verilmek üzere taşınan tabutlara gözyaşları içinde dokunmak için birbirini ezdi.
 
Otopsiye katılan adli tabiplerden Mecid Louis El Nimr, ON TV kanalına yaptığı açıklamada, 17 cesetten 10'unu askeri araçların ezdiğini söyleyerek, 1997'deki Luksor saldırılarından sonra bile bu kadar hırpalanmış ceset görmediğini ifade etti.
 
Bu haber toplam 3880 defa okunmuştur
israil in avantajı var !!!
Serhan Benliler
Amerikayı filan da geçin,, israil in en büyük avantajı, dilediği çevre ülkeye nükleer silah kullanabileceğidir... Ama çevre ülkeler elinde nükleer silah olsa da israil e karşı kullanamazlar; nedeni de, filistinliler ve araplarla yanyana iç içe olmasıdır... maalesef bu avantajının çok iyi farkında... ama gözünüzü karartır da mescid-i aksa dahil tüm oradaki müslümanları gözden çıkartırsanız kitle imha silahı kullanabilirsiniz ancak... biz buna kısaca vahşet diyoruz... ama bu vahşeti israil gözünü kırpmadan yapar,, nereden mi biliyoruz? tabii ki Gazzede kullandığı fosfor bombalarından... israille savaşmak için; "24 saat içinde" tüm indirilebilir birliklerinizi israil topraklarına sokmuş olmalısınız. Bir diğeri de; Allah (C.C) Sina yarım adasını, Lut gölüne gömerse o başka bir durum tabii ki...
12 Ekim 2011 Çarşamba 09:37
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
1948 den önceki Gerçeğe Dönüş
R.İsmail nergis
5 Devletin vetosu ile hiçbin haklı kararı hayata geçirmeyen israil ve amerikan güdümlü Birleşmiş Milletler 1948 yılında uyduruk bir kararla zalim israil devletini inşa ettirmiş 60 yıldır kan gözyaşı zulüm ve ölümler hiç durmamıştır.Mısırın sina yarımadası da işgal edilmiş doğu kudüsde işgal edilmiştir.Gerçek bir barış israilin işgal topraklarını terketmesi ile olacaktır.Mısırda israil ve abd kuklası firavun özentisi mübarek yerin dibine gömülüp gitmiştir. bundan sonra hak gerçeği bulacak işgal toprakları gerçek sahiplerinin olacaktır.İnşallah Birleşmiş Milletlerin yapısı değiştirilip 5 büyük sömürücü ve kapitalist emperyalist devletin veto yetkisi kaldırılıp çoğunluk oylara göre kararlar kabul edildiğinde israilin de sonu olacaktır.kukla rejimler amerika kölesi rejimler olmasa israil nefes bile alamaz bundan sonra hak gelecek batıl zail olacaktır.Allah nurunu tamamlayacaktır.Filistine özgürlük güneşi doğacaktır.
11 Ekim 2011 Salı 14:35
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Korkunun ecele faydası yok
R. A
İsrail de bunun farkında.
11 Ekim 2011 Salı 12:17
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri