Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır Yolcu Uçağı Kaçırıldı

29.03.2016 10:46
Mısır Havayollarına ait yolcu uçağı kaçırıldı.

Mısır'da iç hatlar seferi yapan yolcu uçağı Kıbrıs Rum Kesimine kaçırıldı. Rum yetkililer Larnaka Havaalanı'na inen Mısır Havayollarına ait uçakta bomba bulunmasından şüphelenildiğini açıkladı.

Mısır Havayolları'na ait yolcu uçağının kaçırıldığı ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ndeki (GKRY) Larnaka Havaalanı'na indiği bildirildi. Mısır Havayolları'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, başkent Kahire'ye gitmek üzere İskenderiye'den kalkan yolcu uçağının kaçırıldığı belirtildi. Adının açıklanmasını istemeyen GKRY'den bir yetkili kaçırılan uçağın Larnaka Havaalanı'na indiğini söyledi. 

Kadın ve çocukları serbest bıraktı

Yetkili, uçakta bomba bulunmasından şüphelenildiğini kaydetti. Bir başka Kıbrıslı Rum yetkili ise uçakta birden fazla hava korsanı bulunabileceğini, ancak henüz bir talepte bulunmadıklarını belirtti. Kıbrıslı Rum yetkili Mısır Havayolları'na ait yolcu uçağını kaçıran hava korsanı ya da korsanlarının kadın ve çocukları serbest bıraktığını söyledi. Havaalanına çok sayıda polis aracı ve güvenlik görevlisi gönderildi.  Airbus 320 tipi uçakta 55 yolcu ve 7 mürettebat bulunuyor.

 
Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri