Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır'da 4 bakan istifa etti

01.07.2013 15:35
Cumhurbaşkanı Mursi karşıtı gösterilerin gün geçtiköe çoğaldığı Mısır'da 4 bakan kabineden istifa ettiğini duyurdu.

Çevre, İletişim, Hukuk, Turizm Bakanları Mısır Kabinesi'nden istifa etti.

30 ÖLÜ 700 YARALI

Mısır'da dün başlayan ve bugün de devam eden gösterilerde çıkan olaylarda toplam 30 kişinin öldüğü, yaklaşık 700 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Mısır Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde muhalif gruplar ile Müslüman Kardeşler taraftarları arasında son 2 günde yaşanan çatışmalarda ölü sayısının 30'a yükseldiğini açıkladı. Resmi rakamlara göre ayrıca yaklaşık 700 kişi de yaralandı.

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin göreve gelmesinin birinci yıl dönümünü dolayısıyla dün ülke genelinde muhalif gruplar gösterilere başlamıştı. Muhaliflere tepki olarak Mursi taraftarları da destek mitingi düzenlemişti.

Muhalif göstericiler ayrıca dün akşam Kahire'de Mukattam bölgesindeki Müslüman Kardeşler'in ana merkezine taşlı ve molotof kokteylli saldırı düzenlemişti. Sadece Müslüman Kardeşler'in merkezinin önünde yaşanan çatışmalarda her iki gruptan da toplam 7 kişi öldü, 45 kişi yaralandı.

Olaylar bugün de devam ederken, Müslüman Kardeşler taraftarı gençler ile muhalif gruplar arasında gerçek mermi ve molotof kokteylinin kullanıldığı çatışmalar yaşanıyor.

 
Bu haber toplam 1228 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri