Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır'da İçişleri Bakanlığı'na eylemleri durdur görevi

01.08.2013 02:32
Darbe karşıtı gösteriler için katliamların tercih edildiği ülkede, bu iş kurumsallaştırıldı.

Mısır Genelkurmay Başkanı, Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sisi'nin Bakanlar Kurulu, İçişleri Bakanı İbrahim'i"Adeviyye ve Nahda meydanlarındaki gösterilerde ülke güvenliğini tehdit eden tehlikeleri" sona erdirmekle görevlendirdi.

"GÜVENLİK TEHDİTİ KABUL EDİLEMEZ"

Mısır Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, "Bakanlar Kurulu, ülkedeki güvenlik konularını masaya yatırdıktan sonra Rabiatul Adeviyye ve Nahda Meydanları'ndaki 'terör eylemleri' ve yol kesme gibi ülke güvenliğini tehdit eden durumların kabul edilemez olduğu sonucuna vardı. Kurul, bu eylemlerin, ülkenin milli güvenliğini tehdit ettiğine ve vatandaşların içine korku saldığına karar verdi" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, "Şiddet ve terörle mücadelede halk tarafından devlete verilen yetkilendirmeye dayanarak İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim, anayasal hükümlere uygun olarak toplumsal güvenliğin sağlanması ve tehlikelere son verilmesi için gereken önlemlerin alınması konusunda görevlendirildi"denildi.

GÖREVLENDİRİLMEYE AÇIKLIK GETİRİLMEDİ

İçişleri Bakanı İbrahim'e verilen görevlerin detayları açıklanmazken, darbe karşıtı gösterilerin şiddet kullanılarak dağıtılıp dağıtılmayacağı konusuna da açıklık getirilmedi.

Bu haber toplam 1508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri