Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır'da meydanları boşaltın çağrısı

01.08.2013 19:05
Mısır'da darbeyle iş başına gelen hükümet, protesto gösterisine devam eden Mursi yanlılarına çağrıda bulundu.

Mısır İçişleri Bakanlığı  "Rabiatul Adeviyye" ve "En-Nahda" meydanlarındaki darbe karşıtı göstericilerden "meydanları derhal boşaltmaları"nı istedi.

İNTERNETHABER'İN DÜNYAHABERLERİ KATEGORİSİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bakanlar kurulunun, ülke güvenliğini tehdit ettiği, vatandaşların içine korku saldığı için Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda meydanlarında düzenlenen gösterilere yönelik gerekli tüm önlemlerin alınması kararına ve İçişleri Bakanlığı'nın anayasa ve kanunlar çerçevesinde ülke güvenliğini tehdit eden tehlikeleri sona erdirme görevi"ne değinilerek, "Bakanlık olarak, Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda" meydanlarında bulunanları, sağduyuya, ülkenin yüksek menfaatlerine öncelik vererek, meydanları derhal boşaltmaya çağırıyoruz" denildi. 

ÇAĞRIYA OLUMLU YANIT VERENLERE GÜVENLİ ÇIKIŞ SAĞLANACAK

Açıklamada, "Ülkenin güvenliği ve istikrarından yana tutum sergileyerek, bakanlığın çağrısına olumlu yanıt verenlerin güvenli çıkışının sağlanacağı" ifade edildi.

Mısır Bakanlar Kurulu'nun, dün aldığı kararla, İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim'i, "Rabiatul Adeviyye ve En-Nahda meydanlarındaki gösterilerde, ülke güvenliğini tehdit eden tehlikeleri" sona erdirmekle görevlendirdiği belirtilmişti.

Bu haber toplam 1256 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri