Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır'da tren kazasında 49 kişi öldü

17.11.2012 14:21
Mısır'da bu sabah bir trenle öğrenci servisinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada çoğu çocuk 49 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Mısır Ulaştırma Bakanlığı yaptığı açıklamada, ülkenin güneyindeki Asyut kentinde meydana gelen kazada şu ana kadar 49 kişinin öldüğünü ve enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Kazanın enkazı altında kalan cesetlerin olabileceğinden ve ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Kahire'den Asvan'a doğru yola çıkan tren, Asyut kentinde bir öğrenci servisiyle çarpışmıştı..

Mısır Ulaştırma Bakanı el- Metini istifa etti

Mısır'da bir trenle öğrenci servisinin çarpışması sonucu çoğu çocuk en az 65 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Mısır Ulaştırma Bakanı Muhammed Reşad el- Metini, ülkenin güneyindeki Asyut kentinin Menfelut ilçesinde, trenle bir öğrenci servisinin çarpışması sonucu çoğu çocuk en az 65 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine istifa etti.

Mısır resmi haber ajansı(MENA), Menfelut'taki ''Dar Hara'' özel okulunun öğrenci servisini yapan araçla bir trenin çarpıştığını ve kazada çoğu çocuk en az 65 kişinin öldüğünü bildirdi.

Ulaştırma Bakanı Metini'nin kazadaki sorumluluğu nedeniyle Demiryolları Başkanı Mustafa Kinavi'nin istifasını aldıktan sonra, kendi istifasını sunduğu belirtildi.

Asyut Valisi Yahya Keşk, kazanın araştırılması için komite oluşturulması ve hayatını kaybeden çocukların ailelerine sosyal yardım yapılması talimatını verdi.

 

Kaynak: AA 

Bu haber toplam 2810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri