Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır'da uzun gece

06.07.2013 02:15
Darbeye karşı ayaklanan halk, yoğun bir şekilde tepki gösteriyor.

Cuma namazı öncesi toplanan Mursi taraftarları kentin birçok bölgesinde eylem yaptı. Mursi'nin görevine dönmesini isteyen İhvan Teşkilatı üyeleri, orduya verdiği 2 saatlik sürenin dolmasının ardından Tahrir Meydanı ve Devlet Televizyonu'na yürümek istedi. 6 Ekim Köprüsü'nde karşı karşıya gelen Mursi taraftarları ile polis arasında sert çatışmalar yaşandı. Silah ve molotofların da kullanıldığı çatışmalarda çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.

Çatışmalarda hayatını kaybedenlerin de olduğu belirtilirken, ordu ve polis hızla bütün bölgelere yayılmaya çalıştı.

ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Çeşitli kentlerde Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin ordu tarafından görevden alınmasını protesto eden göstericilerle polisler arasında meydana gelen çatışmalarda 30 kişi öldü, 300'den fazla kişi yaralandı.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNDE TOPLANTI

Mısır'da darbenin ilan edilmesinin ardından Mursi taraftarlarının meydanları terk etmemesi üzerine ordu durumu gözden geçirmek için acil toplantı kararı aldı.Genelkurmay Başkanı Abdülfettah El Sisi ve darbecilere destek veren muhalif lider El Baradey toplantı yapıyor. Toplantıda en dikkat çeken nokta ABD Büyükelçiliği'nde görüşmenin gerçekleştirilmesi...

ORDU BOMBALI OPERASYON YAPTI

Sina'da iki güvenlik görevlisinin öldürülmesinin ardından, Mısır ordusuna ait helikopterler El-Ariş Havaalanı'na yakın bölgeleri bombaladı.

Bu haber toplam 1474 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri