Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır'daki katliamda SON DAKİKA

15.08.2013 00:16
Mısır ordusu Adevviye meydanına girdi. Çatılardan rastgele insanlar tarandı. Ölü sayısı dehşete düşürüyor.

İNTERNET HABER - Mısır dünya tarihinin gördüğü en kanlı ordu katliamına sahne oluyor. Sabah ezanı ile birlikte Adeviyye Meydanı'na müdahale geldi. 

Mısır'da güvenlik güçlerinin Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarındaki darbe karşıtı göstericilere müdahalesinde resmi rakamlar 163 kişinin öldüğü, en az 7 bin kişinin yaralandığı bildirildi.

Müslüman Kardeşler ölü sayısının 2200'ü bulduğunu açıkladı.

DARBECİ BAKAN EYLEMCİLERİ SUÇLADI

İbrahim, Mursi destekçilerinin protestolarını dağıtmak isterken göstericilerin ateş açması ve cephanelik bulundurmalarının güvenlik güçlerini şaşırttığını söyledi. İbrahim, göstericilerin yüksek binaların tepelerinden güvenlik güçlerine ateş açtığını ve Müslüman Kardeşler liderlerinin de destekçilerine polis merkezlerine saldırmaları yönünde çağrı yaptıklarını ifade etti. İçişleri Bakanı, olaylarda 43 polisin de öldüğünü söyledi.

YÖNETİMDE ŞOK İSTİFA

Mısır'da yaşanan son olayların ardından Cumhurbaşkan Yardımcısı Muhammed el Baradey, görevinden istifa etti.

Nobel Barış Ödüllü siyasetçi, geçici Cumhurbaşkanı Adli Mansur'a istifa mektubunu sundu. Baradey mektubunda, "Kabul etmediğim ve sonuçlarından korktuğum kararların sorumluğuna daha fazla dayanmak benim için artık iyice zorlaştı" ifadesini kullandı.

 

HASTANE BASIP CESETLERİ TOPLUYORLAR

Hürriyet ve Adalet Partisi Murat Ali, Rabiatul Adeviyye Meydanı'ndaki sahra hastanesine giren güvenlik güçlerinin, ölü sayısının ortaya çıkmaması için cenazelere müdahale ettiğini belirtti.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Mısır'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bakanlar Kurulu, bir ay süreyle 11 kentte her gün yerel saate göre 18:00' ila 05:00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Bu haber toplam 1396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri