Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır'ın Gazze’yi kuşatma planı

03 Şubat 2009 / 20:52
Mısır, Yerleştirdiği Kameralar Yoluyla Tespit Ettiği Bazı Tünelleri Bombaladı. İsrail ile Mısır’ın bombaladığı tüneller gıda ve acil ihtiyaç maddelerinin temininde kullanılıyor.
Filistin Enformasyon Merkezi

Filistinli kaynaklar ile görgü şahitleri, Mısır güvenlik güçlerinin Rafah’ın Mısır tarafında kalan kesimindeki yüksek binaların tepelerine gözetleme kameraları yerleştirerek yerlerini tespit ettikleri birkaç tüneli daha bombaladıklarını bildirdiler.

Gazze halkının ambargo döneminde kuşatmayı kırmak için açtığı ve Gazze’ye gıda ve temel ihtiyaç maddeleri ulaştırılan yüzlerce tünelden onlarcası Gazze savaşında işgal ordusu savaş uçakları tarafından bombalanmıştı.

Görgü şahitleri, Mısır güvenlik güçlerinin tünelleri bombalaması sonucu Gazze’de büyük bir yakıt sıkıntısı yaşanacağını ifade ediyorlar. Siyonistlerin kapıları kapatmaları nedeniyle, tükenen yakıt bu tüneller yoluyla tedarik ediliyor. Tüneller yoluyla gelen yakıtın da kesilmesinin, Gazze için büyük bir sorun teşkil edeceği belirtiliyor.

Mısırlı yetkililer Amerikalı, Alman ve Fransız uzmanların gözetiminde Mısır’ın Rafah şehrindeki yüksek binaların tepelerine kameralar yerleştirip, tünellerin yerlerini tespit etmeye çalışıyorlar.

Siyonist çete devleti, Gazze savaşından sonra karadan ve denizden Hamas’a silah ulaşmasını engellemek için Amerika ile bir anlaşma imzalamıştı.
Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri