Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MİT hakkındaki iddialara cevap verdi

30.12.2011 22:12
MİT, Irak sınırında 35 kişinin ölmesiyle sonuçlanan hava operasyonu hakkında açıklama yaptı

MİT Müsteşarlığı, 30 Aralık 2011 tarihli bazı basın yayın organlarında yer alan, ''Irak/Haftanin bölgesinde 35 vatandaşın ölümüyle sonuçlanan hava operasyonuna ilişkin istihbaratın MİT'ten kaynaklandığı'' yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

MİT Müsteşarlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

''30
Aralık 2011 tarihli bazı basın yayın organlarında yer alan 'Irak/Haftanin bölgesinde 35 vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan hava operasyonuna ilişkin istihbaratın MİT'ten kaynaklandığı' yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Genelkurmay Başkanlığının yaptığı 29
Aralık 2011 tarihli basın açıklamasında, söz konusu operasyonun nasıl gerçekleştirildiği belirtilmektedir. Buna rağmen bazı basın yayın organlarınca basın meslek ilkelerine aykırı bir şekilde Teşkilatımıza teyit ettirilmeden olayla ilgili gerçek dışı haberler yayınlanmasından üzüntü duyulmaktadır.

Terörle mücadelenin
etkin bir şekilde yürütülmesinin vazgeçilmez unsuru olan kurumlararası istihbarat paylaşımı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülecektir

Bu haber toplam 1354 defa okunmuştur
kim yaptı
kuru kuruu
ben gecen gün bizim arkadaşa dedim sanırım ordan bu yalnışlık dogdu.Kimse üstüne almıyor lakin 35 kişi öldü araştırma yapııyor diyen yok kurumlardan ne TSK ne MİT araştırıyoruz demiyor biz yapmadık dicekler arkadaş nerdeyse
31 Aralık 2011 Cumartesi 06:02
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri