Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MİT yöneticilerinin ifadeye çağrıldığı iddiası

08.02.2012 10:30
MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın şüpheli sıfatı ile ifadeye çağrıldığı iddiası üzerine açıklama yapıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, "Haberim yok"; Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen, "Öyle bir şey yok" dedi.

BİZE BİLGİ VERİLMEDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ın KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrıldığı iddiasına ilişkin, ''Bir bilgimiz yok, bilgi verilmiş değil'' dedi.

Çolakkadı, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen KCK soruşturması kapsamında MİT Müsteşarı Fidan'ın ifadeye çağrıldığı iddiasıyla ilgili olarak AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Başsavcı Çolakkadı, bir savcının, böyle bir soruşturma yapması halinde başsavcıya bilgi vereceğini ifade ederek, ''İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı çalışma talimatı bunu gerektiriyor. Ancak bir bilgimiz yok, bilgi verilmiş değil. Olsa verilirdi diye düşünüyoruz. Bilginin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekiline de verilmesi gerekirdi. Bu bilgi verilmedi bize. Eğer bu haber doğruysa, o zaman bizlere bilgi verilmeden yapılmış demektir'' diye konuştu.

EĞER ÖNEMLİ GÖRMEMİŞSE..

''Peki sizin haberiniz olmadan çağrılmış olabilir mi?'' sorusuna karşılık da Başsavcı Çolakkadı, ''Duymadığımız bir şeye nasıl 'var' diyelim? Önemli konularda normalde bilgi verilir. Savcı önemli kabul etmemişse bilemem tabii'' yanıtını verdi.

BAŞSAVCI VEKİLİ DE YALANLADI

Bu arada, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen ise AA muhabirinin, konunun doğru olup olmadığı yönündeki sorusuna karşılık, ''Öyle bir şey yok'' ifadesini kullandı.

 

Bu haber toplam 1526 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri