Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MİT raporu: 3 bin PKK'lı hala topraklarımızda

21.09.2013 12:36
Çekilme sürecine ilişkin istihbarat bilgileri Başbakanlığa verildi.

Çekilme sürecine ilişkin MİT, polis ve jandarma istihbarat birimlerininelde ettiği bilgiler, İçişleri Bakanlığı'nda raporlaştırılarak,Başbakanlığa sunuldu.

Arda Akın'ın haberine göre raporda, PKK'nın Türkiye'deki varlığını büyük ölçüde sürdürdüğüne dikkat çekilerek, özellikle Doğu ve Güneydoğu kırsalında etkinliğini devam ettirdiği yer aldı.

"HALEN 3 BİNE YAKIN PKK'LI TOPRAKLARIMIZDA"

400-600 arasında PKK'lının Türkiye'den ayrıldığı belirtilen raporun satırbaşları şöyle: "Türkiye'de halen 3 bine yakın PKK'lı şehir merkezlerinde ve kırsalında örgütün lojistik gücünün artırılması için faaliyetlerini sürdürüyor. Sınır dışına çıkan PKK'lıların büyük bir kısmı ise Suriye'de PYD'yle birlikte hareket ediyor. PYD'nin Suriye'de bulunan 7 bine yakın silahlı gücünün büyük bir kısmını PKK'lılar oluşturuyor. Bölgedeki ateşkesi fırsat bilen PKK, özellikle Diyarbakır, Hakkâri ve Şırnak kırsalında sakladığı bombaları çevre illere sevk ediyor. Bu kapsamda son 6 ayda yapılan operasyonlarda 720 kilo bomba ele geçirildi. Bölge halkı üzerinde baskı kuran PKK, örgüte katılımların artmasını sağladı."ENSONHABER

Bu haber toplam 1284 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri