Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mitingde Ergenekon kavgası

15 Şubat 2009 / 15:28
"Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz" diyen işçiler bugün Kadıköy meydanındaydı ama mitingde Ergenekon kavgası çıktı.

Türk-İş, DİSK, KESK'in İstanbul Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlediği "Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz: İşsizliğe ve Yoksulluğa Karşı Birleşik Mücadele, Emek ve Demokrasi Mitingi" yapılıyor. 

MİTİNGDE KAVGA ÇIKTI
Türk Metal sendikasını temsil eden işçiler "Özbek nerede biz oradayız" diye slogan atınca ortam bir anda gerildi. Özbek'ten kasıtları bir süre önce Ergenekon davası nedeniyle tutuklanan Sendika Başkanı Mustafa Özbek'ti. Sendika üyeleri önce kürsüden uyarıldılar. Ama sloganlarında ısrar edince karşı sloganlar yavaş yavaş yükselmeye başladı. "Çeteler yargılanacak" sloganının ardından da iki taraf sopalarla birbirine girdi. Türk Metal üyelerinin miting alanını terk etmesiyle olaylar duruldu.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile bir alışveriş merkezi önünde sabah saatlerinden itibaren toplanan gruplar, iki ayrı koldan miting alanına doğru yürüyüşe geçti.

Ellerinde pankart, döviz, bayrak ve flamalarbulunan gruplar, yürüyüş sırasında çeşitli sloganlar attı.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplananlara,Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Genel Sekreter Mustafa Türkel, aralarında Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Ercan İpekçi'nin de bulunduğu Türk-İş'e bağlı sendikaların yöneticileri önderlik etti.

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi önünde toplanan ve General Şükrü Gürler caddesi üzerinden harekete geçen grubun önünde de DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, KESK Başkanı Sami Evren ile diğer sendika, parti ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri yürüdü.

Tıbbiye ve General Şükrü Gürler Caddesi'nden gelen gruplar, Rıhtım caddesinden geçtikten sonra miting alanına ulaştı. Katılımcılar, alınan geniş güvenlik önlemleri çerçevesinde oluşturulan kontrol noktalarında tek tek üzerleri aranarak içeri alınıyor.

Bu arada, miting nedeniyle saat 08.00'den itibaren Tıbbiye ve Rıhtım caddeleriyle buna bağlı cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri