Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MİT'ten FLAŞ açıklama!

15.01.2014 01:51
Milli İstihbarat Teşkilatı'ndan Ömer Güney belge ve kasedine ilişkin açıklama geldi.
Milli İstihbarat Teşkilatından yapılan açıklamada, Paris cinayetleriyle teşkilatın ilgisinin olmadığı, söz konusu yayınların, çözüm sürecinde aktif rol alan teşkilatı yıpratmaya ve bu süreçte görev alan personeli deşifre ederek görevlerini yapamaz hale getirmeye yönelik operasyon olduğu belirtildi.
 
Milli İstihbarat Teşkilatı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
 
"Son günlerde basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan bazı ses kayıtları ve belgeler aracılığı ile Teşkilatımızın Paris’te öldürülen PKK’lılar konusu ile ilişkilendirilmeye çalışıldığı görülmektedir.
 
HEDEF ÇÖZÜM SÜRECİ
 
​Söz konusu yayınların, Çözüm Süreci’nde aktif rol üstlenen Teşkilatımızı yıpratmaya ve bu süreçte görev alan personeli deşifre ederek görevlerini yapamaz hâle getirmeye yönelik bir operasyon olduğu değerlendirilmektedir.
 
Sakine CANSIZ, Leyla ŞAYLEMEZ ve Fidan DOĞAN cinayetleriyle Teşkilatımızın kesinlikle bir ilgisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte söz konusu iddialar ile ilgili iç bünyemizde gerekli idari soruşturma başlatılmıştır.
 
MİT, KARARLILIKLA GÖREVİNİ SÜRDÜRMEYE DEVAM ETMEKTEDİR
 
​Teşkilatımız 2937 sayılı yasa ile kendisine verilen görevi kanunlar çercevesinde yerine getirmekte olup, bundan sonra da görevini bu çerçevede sürdürmeye kararlılıkla devam edecektir.
 
​Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

ROTAHABER

Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri