Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Montajın En Büyük Kanıtı

26.02.2014 15:28
Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının montaj olduğuna en büyük kanıt, sözü edilen tarih ve saatte başbakanın yanında olan bir isimden geldi.

17 Aralık operasyonunun yapıldığı gün Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları gündemdeki yerini koruyor.

AK Parti'nin ABD'De bir ses stüdyosunda incelettiği ses kaydının montaj olduğunun ortaya çıkmasından sonra TRT de kayıtların üzerinde oynanıp servis edildiğini açıkladı.

Ses kayıtlarına bir yalanlama da AK Parti'nin Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış isimlerinden İsmail Karaosmanoğlu'ndan geldi.

Haber 7'ye konuşan Karaosmanoğlu, servis edilen kayıtlardan 3 nolu tapenin saatinde 'Başbakanımızın dibindeydim' diyerek kaydın montaj ve hayal ürünü olduğunu söyledi.

'17 Aralık günü Başbakanımızın Ankara'dan Konya'ya yaptığı ziyeretten yanındaydım' diyen Karaosmanoğlu, kayıtta iddia edilen saatte neler yaşandığını dakika dakika şöyle anlattı:

O gün Ankara'dan Konya'ya gittiği programda ben de sayın başbakanımıza refakat ettim. Saat 12:50 gibi Konya'ya iniş yaptık. Doğrudan kapalı spor salonuna geçtik. Başbakanımız orada açılış törenine katıldı. Zaten o konuşma televizyonlardan canlı verildi.

Konuşmaları sonrasında da kurdele kesme töreni yapıldı. Yine sonrasında parti gençlik kolları başbakanımıza bir tablo hediye ettiler.

Program bitimi otobüsle Dedeman Otel'e geçiş yaptık. Saat 15:15 gibi otele girişimiz oldu. Girerken zaten Bugün TV'nin canlı yayın görüntüsü var. Hakan Şükür'ün istifası ile ilgili gazeteci arkadaşlar soru sormuşlardı.

15:20 gibi Lübnan Başbakanı Necip Mikati ve Irak Meclis Başkanı Usame Nuceyfi ile görüşmüştü. O görüşmelerin ilk kısmında biz de oradaydık. Anadolu Ajansı da görüntü ve fotoğraf çekimi yapmıştı.

Sonrasında heyetler arası görüşmeye geçildi. Yani servis edilen kayıtlarda 3 nolu tapenin zamanı olan 15:39 kesinlikle uydurma ve imkansız. O görüşme saat 16:30 gibi bitti. Görüşme sırasında Başbakan Erdoğan ne özel bir odaya geçti ne de yabancı konuklardan izin isteyip dışarı çıktı.Sonrasında Neçirvan Barzani ile de görüşmesi oldu. Bir kere tutarsızlık burada başlıyor. İnsanın aklıyla dalga geçen montajdır.

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri