Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Montajlı fotoğraf için ne söyledi?

30.10.2012 13:06
İçişleri Bakanlığı'ndan, I. Meclis önündeki kutlamalara ilişkin Bakan İdris Naim Şahin'in içinde yer aldığı o fotoğraf hakkında açıklama geldi.

İçişleri Bakanlığı'ndan, "İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin 'in, helikopterle denetim yaptığına dair bazı internet sitelerinde yer alan montajlı fotoğrafı, kasıtlı ve gerçeği yansıtmayan bir içeriğe sahiptir" açıklaması yapıldı.

Bakanlık açıklamasında, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarınca, dün I. Meclis önünde gerçekleştirilen kutlamaya polisin müdahalesini, Bakan Şahin'in helikopterle havadan izlediğini ima eden bir fotoğrafın bazı basın yayın organlarında kullanıldığı belirtildi.

Söz konusu fotoğrafın, Bakan Şahin'in daha önce helikopterle yaptığı bir seyahat sırasında çekilen bir fotoğrafının kurgulanmış hali olduğu ifade edilerek, ''Polisin müdahalesi sırasında Bakan Şahin, AKM'deki törende bulunuyordu. Söz konusu fotoğraf, Bakan Şahin'in, polisin müdahalesini helikopterden izliyormuş algısı oluşturuyor.

Bakan Şahin, müdahalenin ardından, grubun Anıtkabir'e yürüyüşü sırasında havadan incelemeler yapmıştır. Şahin'in, helikopterle denetim yaptığına dair bazı internet sitelerinde yer alan montajlı fotoğrafı, kasıtlı ve gerçeği yansıtmayan bir içeriğe sahiptir.''  

Bu haber toplam 1970 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri