Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Mossad, Obama'yı vursun" tavsiyesi

22.01.2012 10:08
ABD'deki Atlanta Jewish Times Gazetesi'nin sahibinden, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya tavsiye: Mossad'a emir ver, ABD Başkanı Obama'yı öldürsün
Sahibi olduğu Atlanta Jewish Times gazetesinde bir makale yayımlayan Andrew Adler, İsrail'in İran'ın nükleer tehdidine karşı koyması için üç tavsiyede bulundu. İsrail'in ilk önce Hizbullah ve Hamas'a saldırmasını öneren Andrew, ikinci olarak İran'ın nükleer tesislerinin vurulması gerektiğini belirtti. Andrew, son olarak İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD'de bulunan Mossad ajanlarına "İsrail dostu olmayan" Başkan Obama'ya suikast emri vermesini önerdi. Obama'dan sonra yerine gelecek başkan yardımcısının da "zorla" İsrail düşmanlarını ortadan kaldıracak politikalar izlemesinin sağlanması gerektiğini yazan Andrew, "Bu uçuk senaryonun İsrail'in derinlerinde tartışılmadığını mı düşünüyorsunuz?" diye makaleyi bitirdi.
 
TEPKİLER ÖZÜR DİLETTİ
Yayımlanan makaleden sonra büyük tepki alan Andrew, yazıdan dolayı pişman olduğunu söyledi. Andrew, yazı dolayısı özür dileyerek, suikasti savunmadığını öne sürdü. Ancak ABD Atlanta Yahudi Cemaati makalede belirtilen önerileri sert şekilde kınadı. Açıklamada Andrew'in Başkan Obama, İsrail ve Yahudi cemaatinden özür dilemesi gerektiği belirtildi.
 
Kaynak: SABAH 
Bu haber toplam 1858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri